2013-2014 Region Alignments

The following are the region alignments for 2013-2014 season for all activities.

AAAAAA (63)
1-AAAAAA (7)
Brunswick
Camden County
Coffee
Colquitt County
Lowndes
Tift County
Valdosta
2-AAAAAA (7)
Alcovy
Druid Hills
Lovejoy
Luella
Morrow
Newton
Rockdale County
3-AAAAAA (6)
Douglas County
East Coweta
Hughes
Newnan
Tri-Cities
Westlake
4-AAAAAA (9)
Campbell
Harrison
Hillgrove
Kennesaw Mountain
Marietta
McEachern
North Cobb
Pebblebrook
South Cobb
5-AAAAAA (8)
Cherokee
Etowah
Lassiter
Milton
Roswell
Walton
Wheeler
Woodstock
6-AAAAAA (8)
Alpharetta
Centennial
Chattahoochee
Johns Creek
Lambert
North Forsyth
South Forsyth
West Forsyth
7-AAAAAA (9)
Collins Hill
Duluth
Habersham Central
Meadowcreek
Mill Creek
Mountain View
Norcross
North Gwinnett
Peachtree Ridge
8-AAAAAA (9)
Archer
Berkmar
Brookwood
Central Gwinnett
Dacula
Grayson
Parkview
Shiloh
South Gwinnett
AAAAA (75)
1-AAAAA (6)
Bainbridge
Hardaway
Harris County
Lee County
Northside, Columbus
Thomas Co. Central
2-AAAAA (8)
Evans
Greenbrier
Grovetown
Houston County
Jones County
Lakeside, Evans
Northside, Warner Robins
Warner Robins
3-AAAAA (8)
Bradwell Institute
Effingham County
Glynn Academy
Groves
Jenkins
Richmond Hill
Ware County
Windsor Forest
4-AAAAA (11)
Div. A
Drew
Forest Park
Mt. Zion, Jonesboro
Mundy's Mill
Ola
Union Grove
Div. B
Creekside
McIntosh
Northgate
Starr's Mill
Whitewater
5-AAAAA (11)
Allatoona
East Paulding
Hiram
Lithia Springs
New Manchester
North Paulding
Paulding County
Rome
South Paulding
Villa Rica
Woodland, Cartersville
6-AAAAA (11)
Arabia Mountain
Clarkston
Dunwoody
Lakeside, DeKalb
M. L. King
Mays
Miller Grove
North Atlanta
Southwest DeKalb
Stephenson
Tucker
7-AAAAA (11)
Div. A
Cambridge
Creekview
Forsyth Central
North Springs
Northview
Sequoyah
Div. B
Kell
Osborne
Pope
Riverwood
Sprayberry
8-AAAAA (9)
Apalachee
Cedar Shoals
Clarke Central
Flowery Branch
Gainesville
Heritage, Conyers
Loganville
Salem
Winder-Barrow
AAAA (77)
1-AAAA (8)
Albany
Americus-Sumter
Cairo
Crisp County
Dougherty
Monroe
Westover
Worth County
2-AAAA (8)
Baldwin
Howard
Mary Persons
Perry
Rutland
Veterans
West Laurens
Westside, Macon
3-AAAA (10)
Div. A
Liberty County
South Effingham
Statesboro
Wayne County
Div. B
Burke County
Butler
Cross Creek
Glenn Hills
Hephzibah
Richmond Academy
4-AAAA (11)
Div. A
Dutchtown
Eagle's Landing
Locust Grove
Stockbridge
Woodland, Stockbridge
Div. B
Griffin
Jonesboro
North Clayton
Riverdale
Spalding
Upson-Lee
5-AAAA (8)
Alexander
Carrollton
Columbus
Fayette County
LaGrange
Sandy Creek
Shaw
Troup
6-AAAA (12)
Div. A
Chamblee
Columbia
Lithonia
Marist
Redan
Stone Mountain
Div. B
Banneker
Carver, Atlanta
Grady
South Atlanta
Therrell
Washington
7-AAAA (11)
Div. A
Cass
Cedartown
Gilmer
Pickens
River Ridge
Div. B
Dalton
Heritage, Catoosa
LaFayette
Northwest Whitfield
Ridgeland
Southeast Whitfield
8-AAAA (9)
Chestatee
Eastside
Johnson, Gainesville
Lanier
Lumpkin County
Madison County
Monroe Area
Stephens County
Walnut Grove
AAA (65)
1-AAA (12)
Appling County
Beach
Brantley County
Islands
Johnson, Savannah
New Hampstead
Pierce County
Savannah
Savannah Arts Academy
Southeast Bulloch
Tattnall County
Woodville-Tompkins
2-AAA (7)
Carver, Columbus
Central, Macon
Henry County
Jackson
Peach County
Pike County
Southwest
3-AAA (5)
Dodge County
Jefferson County
Swainsboro
Thomson
Washington County
4-AAA (9)
B.E.S.T Academy
Callaway
Central, Carroll
Chapel Hill
Coretta Scott King Academy
Douglass, Atlanta
Haralson County
Jackson, Atlanta
Rockmart
5-AAA (8)
Adairsville
Cartersville
Coahulla Creek
Gordon Central
Lakeview-Ft. Oglethorpe
North Murray
Ringgold
Sonoraville
6-AAA (8)
Blessed Trinity
Cedar Grove
Cross Keys
Decatur
McNair
St. Pius X
Towers
Woodward Academy
7-AAA (8)
Banks County
Buford
Dawson County
East Hall
Fannin County
North Hall
West Hall
White County
8-AAA (8)
East Jackson
Elbert County
Franklin County
Hart County
Jackson County
Morgan County
North Oconee
Oconee County
AA (66)
1-AA (7)
Berrien
Brooks County
Cook
Early County
Fitzgerald
Pelham
Thomasville
2-AA (11)
Atkinson County
Bacon County
Benedictine
Bryan County
Jeff Davis
Long County
McIntosh County Academy
Metter
St. Vincent's Academy
Toombs County
Vidalia
3-AA (9)
Davidson Fine Arts
Dublin
East Laurens
Harlem
Johnson, Augusta
Josey
Laney
Screven County
Westside, Augusta
4-AA (8)
Bleckley County
Crawford County
Lamar County
Macon County
Monticello
Northeast
Putnam County
Taylor County
5-AA (9)
Bowdon
Bremen
Chattahoochee County
Heard County
Jordan
Kendrick
Manchester
Spencer
Temple
6-AA (5)
Greater Atlanta Christian
Hapeville
Lovett
Wesleyan
Westminster
7-AA (9)
Armuchee
Calhoun
Chattooga
Coosa
Dade County
Model
Morris Innovative
Murray County
Pepperell
8-AA (8)
Greene County
Jefferson
Oglethorpe County
Rabun County
Riverside Military
Social Circle
Union County
Washington-Wilkes
A (99)
1-A (12)
Baconton
Baker County
Calhoun County
Miller County
Mitchell County
Pataula Charter
Quitman County
Randolph-Clay
Seminole County
Stewart County
Terrell County
Webster County
2-A (8)
Charlton County
Clinch County
Echols County
Irwin County
Lanier County
Telfair County
Turner County
Wilcox County
3-A (11)
Div. A
Calvary Day School
Claxton
Jenkins County
Portal
Savannah Christian
Savannah Country Day
Div. B
Emanuel County Institute
Johnson County
Montgomery County
Treutlen
Wheeler County
4-A (8)
Brookstone
Central, Talbotton
Dooly County
Greenville
Hawkinsville
Marion County
Schley County
St Anne Pacelli
5-A (18)
Atlanta International
Ben Franklin Academy
DeKalb School of the Arts
Eagle's Landing Christian
Elite Scholars Academy
Fulton Leadership Academy
Galloway
Greenforest Christian
Holy Innocents'
KIPP Atlanta Collegiate
Landmark Christian
Mt. Vernon
Our Lady of Mercy
Pace Academy
Paideia
Strong Rock Christian
W. D. Mohammed
Yeshiva
6-A (17)
Div. A
Christian Heritage
Darlington
Excel Christian
Georgia School for Deaf
Gordon Lee
Mt. Zion, Carroll
Southwest Atlanta Christian
Trion
Div. B
Fellowship Christian
Fulton Science Academy
King's Ridge
Mt. Paran Christian
Mt. Pisgah Christian
North Cobb Christian
St. Francis
Walker
Whitefield Academy
7-A (12)
Aquinas
Challenge Charter
First Presbyterian
Georgia Academy for Blind
Georgia Military College
Glascock County
Hancock Central
Lincoln County
Taliaferro County
Twiggs County
Warren County
Wilkinson County
8-A (13)
Athens Academy
Athens Christian
Commerce
George Walton Academy
Hebron Christian Academy
Lakeview Academy
Pinecrest Academy
Prince Avenue Christian
Providence Christian
Rabun Gap
Tallulah Falls
Towns County
Woody Gap
445 Schools