2009-2010 GHSA State Cross Country Results - Class AAAA Boys

 Carrollton High School                                     HY-TEK's Meet Manager
                          GHSA State Cross Country Meet                          
                             Carrollton High School                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 5  Boys 5k Run CC 4A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 D'Andre Smalley              Westside Augusta      16:27.90    1             
  2 John Ewing                   Lakeside Dekalb       16:31.14    2             
  3 Charlie Fetter               Marist                16:44.71    3             
  4 Spencer Cape                 Monroe Area           16:48.87                  
  5 Dylan Moore                  Marist                16:50.62    4             
  6 Charlie Clark                Lakeside Dekalb       16:52.09    5             
  7 Warren Enriquez              Starr's Mill          16:52.55    6             
  8 Matthew Weber                Marist                16:52.93    7             
  9 Aaron Coleman                Stockbridge           16:56.28    8             
 10 Bret E                       Northgate             16:57.71    9             
 11 David Dixon                  Lakeside Dekalb       17:04.38   10             
 12 Aaron Worthy                 Heritage - Conyers    17:05.79   11             
 13 Henry Steven Carty           Allatoona             17:09.38   12             
 14 Corbin Williams              Allatoona             17:09.71   13             
 15 Scott Selvey                 Marist                17:10.16   14             
 16 David Coble                  Chamblee              17:11.53   15             
 17 Shane Wilson                 Lakeside Evans        17:12.02   16             
 18 Porter Harrast               Marist                17:18.50   17             
 19 Weston Smallwood             Alexander             17:20.24   18             
 20 Chase Fowes                  Lakeside Evans        17:21.37   19             
 21 Jared Williams               Southwest Dekalb      17:24.01   20             
 22 Sid Vaughn                   Lakeside Evans        17:25.07   21             
 23 Carl Elfert                  McIntosh              17:25.50   22             
 24 Brent Reynolds               Lakeside Dekalb       17:27.33   23             
 25 Stephen Payne                Hillgrove             17:28.10   24             
 26 Mason Walker                 Cass                  17:29.42                  
 27 John Janigian                McIntosh              17:29.67   25             
 28 Connor Crowley               Lakeside Evans        17:29.97   26             
 29 Dominique Brown              Alcovy                17:33.72   27             
 30 Matt Meyers                  Marist                17:36.79   28             
 31 Andrew Love                  McIntosh              17:37.11   29             
 32 Chad Starns                  Alexander             17:38.95   30             
 33 Brandon Davis                Woodland OF Cart      17:40.05   31             
 34 Andrew Bruner                Dalton                17:41.60   32             
 35 Gabe P                       Northgate             17:42.09   33             
 36 Chris Stuart                 Hillgrove             17:42.65   34             
 37 Justin Irvin                 Ola                   17:44.38   35             
 38 Tyler Lucas                  Lakeside Dekalb       17:45.51   36             
 39 Skyler Lowe                  Winder Barrow         17:47.31   37             
 40 Trent G                      Northgate             17:47.64   38             
 41 Cameron Leonard              Woodland OF Cart      17:48.20   39             
 42 Brian Elder                  Habersham - Central   17:50.78   40             
 43 Trey Gray                    Alexander             17:53.72   41             
 44 William Wren                 Evans                 17:56.15   42             
 45 Artie McCarty                McIntosh              17:58.53   43             
 46 Michael Jordan               Southwest Dekalb      17:58.86   44             
 47 Josh Stanley                 Murray County         17:59.21                  
 48 Matthew Garmon               Ware County           17:59.66                  
 49 Christian Pineda             Dalton                18:00.11   45             
 50 Branden Harrison             Heritage - Conyers    18:00.93   46             
 51 Ryan Kelly                   Lakeside Dekalb       18:02.89   47             
 52 DJ Wigner                    McIntosh              18:03.16   48             
 53 Chris Cope                   Winder Barrow         18:05.02   49             
 54 Lawson Mahoney               Marist                18:06.58   50             
 55 Michael Valerie              Lakeside Evans        18:07.67   51             
 56 Danny Kallas                 Allatoona             18:08.01   52             
 57 Jiva Fein                    Evans                 18:08.36   53             
 58 Nathan Reeves                McIntosh              18:08.66   54             
 59 Brandon Sanders              Habersham - Central   18:09.07   55             
 60 Daniel Broadhead             Wayne County          18:09.70   56             
 61 Aaron Quade                  Logaville             18:10.13   57             
 62 Colton Wheatley              Woodland OF Cart      18:10.66   58             
 63 Grant Snyder                 Dalton                18:12.05   59             
 64 Max M                        Starr's Mill          18:12.36   60             
 65 Derrick Weeks                Starr's Mill          18:13.77   61             
 66 Jake Hester                  Winder Barrow         18:16.02   62             
 67 Jesse Mitchell               Logaville             18:16.57   63             
 68 Jacques Wiliams              Southwest Dekalb      18:16.97   64             
 69 Steven Hubbard               Evans                 18:18.15   65             
 70 Tim R                        Northgate             18:18.59   66             
 71 Fernando Morales             Dalton                18:19.18   67             
 72 Bryce Bays                   Woodland OF Cart      18:19.95   68             
 73 Timmy Keller                 Starr's Mill          18:21.51   69             
 74 Phillip Brunson              Statesboro            18:22.03   70             
 75 Miguel Alcantar              Dalton                18:22.61   71             
 76 Brett Hardy                  Woodland OF Cart      18:23.65   72             
 77 John G                       Habersham - Central   18:24.63   73             
 78 Matt Lein                    McIntosh              18:24.97   74             
 79 Travis King                  Hillgrove             18:25.43   75             
 80 Kelly Williams               Statesboro            18:28.31   76             
 81 Taylor Streifort             Logaville             18:28.92   77             
 82 Nick Londrillo               Whitewater            18:30.12                  
 83 Jacob Kennedy                Lee County            18:31.00                  
 84 Andrew Connors               Heritage - Conyers    18:31.43   78             
 85 Shane Davis                  Winder Barrow         18:33.53   79             
 86 Justin A                     Northgate             18:34.06   80             
 87 Danyl Watson                 Hephzibah             18:34.61   81             
 88 Brandon Jackson              Statesboro            18:34.96   82             
 89 Rkin Shah                    Lakeside Evans        18:35.48   83             
 90 Preston Pound                Dalton                18:35.98   84             
 91 Josh Cox                     Lakeside Evans        18:36.36   85             
 92 Dylan Munsey                 Woodland OF Cart      18:36.69   86             
 93 Joel Gallegus                Forest Park           18:37.12   87             
 94 Dean Lowery                  Woodland OF Cart      18:37.56   88             
 95 Marcel Lark                  Hephzibah             18:38.02   89             
 96 Shawn McVicker               Starr's Mill          18:38.47   90             
 97 Mason Zange                  Evans                 18:38.82   91             
 98 Zach Landy                   Heritage - Conyers    18:40.01   92             
 99 Kevin Nutley                 Allatoona             18:40.41   93             
100 Robert Laurador              Chamblee              18:41.43   94             
101 Hank Campbell                Effingham County      18:41.86   95             
102 Michael Hamilton             Habersham - Central   18:42.48   96             
103 Maine Chambers               Jones County          18:43.42   97             
104 Alejandro Valencia           Habersham - Central   18:44.21   98             
105 Justin McManis               Alexander             18:44.65   99             
106 Rashawn Adams                Stockbridge           18:45.30  100             
107 Brett Colvin                 Logaville             18:46.63  101             
108 Cameron Reeves               MT Zion OF Jones      18:47.98                  
109 Abaha Katabarwa              Lakeside Dekalb       18:49.11  102             
110 Timothy Jackson              Effingham County      18:49.95  103             
111 Ryan Weathers                Winder Barrow         18:50.43  104             
112 Chad A                       Northgate             18:51.04  105             
113 Tyler Allifi                 Effingham County      18:51.55  106             
114 Nathan Williams              Chamblee              18:53.07  107             
115 Mike Dontfraid               Heritage - Conyers    18:53.45  108             
116 Malcolm Wright               Southwest Dekalb      18:54.10  109             
117 Kyle Semple                  Stockbridge           18:54.81  110             
118 Devonta Smith                Effingham County      18:56.06  111             
119 Devin Simpson                Ola                   18:56.63  112             
120 Claron Chatmon               Westside MACON        18:57.85  113             
121 Howard Reese                 Chamblee              18:58.39  114             
122 Isaiah Hilton                Wayne County          18:58.83  115             
123 Zach Whiten                  Heritage - Conyers    18:59.22  116             
124 Thomas Decarreau             Allatoona             18:59.61  117             
125 Malik Wheeler                Chamblee              19:00.01  118             
126 Jevonta Latimer              Wayne County          19:00.39  119             
127 Dylan Cunningham             Hillgrove             19:00.79  120             
128 Michael Walters              Habersham - Central   19:01.13  121             
129 Damontae Ivey                Alcovy                19:01.49  122             
130 Random Coffey Velasquez      Allatoona             19:01.83  123             
131 Seth Marten                  Habersham - Central   19:02.27  124             
132 Brantley Eason               Americus Sumter       19:02.68                  
133 Jesse Campbell               Effingham County      19:03.09  125             
134 James Grrene                 Logaville             19:03.45  126             
135 Josh Timms                   Winder Barrow         19:03.88  127             
136 Aaron Cristofaro             Hillgrove             19:04.60  128             
137 Miringu K                    Alexander             19:05.21  129             
138 Kevin K                      Starr's Mill          19:05.90  130             
139 JB Braswell                  South Effingham       19:06.38  131             
140 Michael Wooten               Jones County          19:06.88  132             
141 Joe Griffin                  Stockbridge           19:07.63  133             
142 John Stroud                  Glynn Academy         19:08.04                  
143 Kyle H                       Northgate             19:10.77  134             
144 Lance Scott                  Hephzibah             19:11.23  135             
145 Roderick Byacs               Stockbridge           19:12.12  136             
146 Harold Martin                Bainbridge            19:12.62  137             
147 Harry Carroll                Ola                   19:13.28  138             
148 Chris Williams               Hardaway              19:14.53  139             
149 Deontae Hughes               Westside MACON        19:15.36  140             
150 Cameron Collins              Effingham County      19:15.83  141             
151 Jonathan Hernandez           Dalton                19:16.46  142             
152 Josh Clay                    Alexander             19:17.50  143             
153 Sebastion Short Cruz         Evans                 19:17.89  144             
154 Zachary Fitch                Southwest Dekalb      19:18.66  145             
155 Joshua Holcombe              Alcovy                19:19.04  146             
156 Ryan Pittman                 South Effingham       19:19.36  147             
157 Austin Nunnemaker            Jones County          19:20.07  148             
158 Erick Juarez                 Bainbridge            19:23.46  149             
159 Dakota Papke                 Alcovy                19:24.06  150             
160 Brandon Hancock              South Effingham       19:24.79  151             
161 Tranous Boney                Hephzibah             19:25.29  152             
162 Michael Chambers             Alexander             19:25.86  153             
163 Sam Berendson                South Effingham       19:26.23  154             
164 Cody Whitlock                Ola                   19:26.62  155             
165 Ryan Kozusko                 Starr's Mill          19:27.19  156             
166 Tyler Kilian                 Jones County          19:28.48  157             
167 Peter Torres                 Wayne County          19:30.24  158             
168 Michael Burgess              Hillgrove             19:30.67  159             
169 Sam Hill                     Chamblee              19:31.34  160             
170 Clarence Brooks              Hephzibah             19:32.14  161             
171 Dalvin Byrd                  Stockbridge           19:35.40  162             
172 Cornell Jordan               Upson Lee             19:37.14                  
173 Jesse Denaro                 Jones County          19:38.35  163             
174 Taylor Isan                  Stockbridge           19:40.30  164             
175 Victor Beltran               Heritage - Conyers    19:42.53  165             
176 Robert Bruner                Effingham County      19:44.01  166             
177 Gonzolo Cruz                 Forest Park           19:45.43  167             
178 Josh Stanley                 Chamblee              19:45.88  168             
179 Sam Harlan                   Logaville             19:47.64  169             
180 Lainn Wilson                 Evans                 19:49.45  170             
181 Alex Gauvin                  Ola                   19:50.30  171             
182 Devlin Patrick               Jones County          19:50.86  172             
183 Bradley Boozer               Logaville             19:51.64  173             
184 Keanu Ross                   Westside MACON        19:52.01  174             
185 Cory Campopiano              Statesboro            19:58.63  175             
186 Nathan Chavez                Evans                 20:01.03  176             
187 Josh Like                    Hardaway              20:01.48  177             
188 Vincent Bond                 Alcovy                20:08.01  178             
189 Darius Metz                  Hardaway              20:11.40  179             
190 Jon Sanders                  Hillgrove             20:13.76  180             
191 Juan Mendez                  Forest Park           20:14.86  181             
192 Cole Farrington              Bainbridge            20:15.18  182             
193 Galen Costomiris             Statesboro            20:16.05  183             
194 Andrew Bowen                 Wayne County          20:16.41  184             
195 Jordan Davis                 Alcovy                20:17.49  185             
196 Hunter Lyle                  Jones County          20:18.80  186             
197 Charles James                Ola                   20:24.24  187             
198 Tweedy Hunter                Allatoona             20:26.65  188             
199 Nick Sarabia                 Forest Park           20:28.70  189             
200 Dylan Bruber                 Ola                   20:31.80  190             
201 Dominique Thomas             Westside Augusta      20:33.93  191             
202 Malcolm Brock                Southwest Dekalb      20:34.82  192             
203 Kris Harper                  Wayne County          20:38.34  193             
204 Chris Webb                   Winder Barrow         20:38.64  194             
205 Austin Hand                  Bainbridge            20:42.37  195             
206 Augustin Dubois              Forest Park           20:45.22  196             
207 James Barnes                 Alcovy                20:45.99  197             
208 Dylan Faircloth              Bainbridge            20:48.77  198             
209 Zach Pilz                    South Effingham       20:50.40  199             
210 Michael Long                 Wayne County          20:53.14  200             
211 Jevlus Mitchell              Bainbridge            21:12.47  201             
212 Justin Burns                 Statesboro            21:19.58  202             
213 Fole Gailer                  Forest Park           21:30.15  203             
214 Thierry Lynn                 Westside MACON        21:47.93  204             
215 Carl Mesmer                  South Effingham       21:48.57  205             
216 Jordan Sanchez Vesga         Statesboro            22:05.41  206             
217 Melvin Tyler                 Westside Augusta      22:16.42  207             
218 Josh Buck                    Westside Augusta      22:20.14  208             
219 Chris Way                    South Effingham       22:47.57  209             
220 Xavier Caldwell              Hardaway              23:05.17  210             
221 Jeff Bell                    Hardaway              23:24.92  211             
222 Josh Drawdy                  Westside Augusta      23:45.35  212             
223 Durell Porter                Westside MACON        24:18.89  213             
224 Tanner Beveridge             Westside Augusta      24:19.88  214             
225 Deshon Duncan                Westside MACON        24:28.30  215             
226 Steve Chaney                 Westside Augusta      27:26.06  216             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Marist                       45    3    4    7   14   17   28   50          
      Total Time:  1:24:56.92                                                    
         Average:    16:59.39                                                    
   2 Lakeside Dekalb              76    2    5   10   23   36   47  102          
      Total Time:  1:25:40.45                                                    
         Average:    17:08.09                                                    
   3 Lakeside Evans              133   16   19   21   26   51   83   85          
      Total Time:  1:27:36.10                                                    
         Average:    17:31.22                                                    
   4 McIntosh                    167   22   25   29   43   48   54   74          
      Total Time:  1:28:33.97                                                    
         Average:    17:42.80                                                    
   5 Northgate                   226    9   33   38   66   80  105  134          
      Total Time:  1:29:20.09                                                    
         Average:    17:52.02                                                    
   6 Woodland OF Cartersville    268   31   39   58   68   72   86   88          
      Total Time:  1:30:22.51                                                    
         Average:    18:04.51                                                    
   7 Dalton                      274   32   45   59   67   71   84  142          
      Total Time:  1:30:35.55                                                    
         Average:    18:07.11                                                    
   8 Starr's Mill                286    6   60   61   69   90  130  156          
      Total Time:  1:30:18.66                                                    
         Average:    18:03.74                                                    
   9 Allatoona                   287   12   13   52   93  117  123  188          
      Total Time:  1:30:07.12                                                    
         Average:    18:01.43                                                    
  10 Alexander                   317   18   30   41   99  129  143  153          
      Total Time:  1:30:42.77                                                    
         Average:    18:08.56                                                    
  11 Winder Barrow               331   37   49   62   79  104  127  194          
      Total Time:  1:31:32.31                                                    
         Average:    18:18.47                                                    
  12 Heritage - Conyers          335   11   46   78   92  108  116  165          
      Total Time:  1:31:11.61                                                    
         Average:    18:14.33                                                    
  13 Habersham - Central         362   40   55   73   96   98  121  124          
      Total Time:  1:31:51.17                                                    
         Average:    18:22.24                                                    
  14 Hillgrove                   381   24   34   75  120  128  159  180          
      Total Time:  1:31:41.57                                                    
         Average:    18:20.32                                                    
  15 Southwest Dekalb            382   20   44   64  109  145  192               
      Total Time:  1:31:52.60                                                    
         Average:    18:22.52                                                    
  16 Evans                       395   42   53   65   91  144  170  176          
      Total Time:  1:32:19.37                                                    
         Average:    18:27.88                                                    
  17 Logaville                   424   57   63   77  101  126  169  173          
      Total Time:  1:32:45.70                                                    
         Average:    18:33.14                                                    
  18 Chamblee                    448   15   94  107  114  118  160  168          
      Total Time:  1:32:44.43                                                    
         Average:    18:32.89                                                    
  19 Stockbridge                 487    8  100  110  133  136  162  164          
      Total Time:  1:32:56.14                                                    
         Average:    18:35.23                                                    
  20 Effingham County            540   95  103  106  111  125  141  166          
      Total Time:  1:34:22.51                                                    
         Average:    18:52.51                                                    
  21 Statesboro                  586   70   76   82  175  183  202  206          
      Total Time:  1:35:39.98                                                    
         Average:    19:08.00                                                    
  22 Ola                         611   35  112  138  155  171  187  190          
      Total Time:  1:35:11.21                                                    
         Average:    19:02.25                                                    
  23 Hephzibah                   618   81   89  135  152  161                    
      Total Time:  1:35:21.29                                                    
         Average:    19:04.26                                                    
  24 Alcovy                      623   27  122  146  150  178  185  197          
      Total Time:  1:35:26.32                                                    
         Average:    19:05.27                                                    
  25 Wayne County                632   56  115  119  158  184  193  200          
      Total Time:  1:35:55.57                                                    
         Average:    19:11.12                                                    
  26 Jones County                697   97  132  148  157  163  172  186          
      Total Time:  1:36:17.20                                                    
         Average:    19:15.44                                                    
  27 South Effingham             782  131  147  151  154  199  205  209          
      Total Time:  1:38:07.16                                                    
         Average:    19:37.44                                                    
  28 Westside Augusta            819    1  191  207  208  212  214  216          
      Total Time:  1:45:23.74                                                    
         Average:    21:04.75                                                    
  29 Forest Park                 820   87  167  181  189  196  203               
      Total Time:  1:39:51.33                                                    
         Average:    19:58.27                                                    
  30 Westside MACON              844  113  140  174  204  213  215               
      Total Time:  1:44:12.04                                                    
         Average:    20:50.41                                                    
  31 Bainbridge                  861  137  149  182  195  198  201               
      Total Time:  1:40:22.40                                                    
         Average:    20:04.48                                                    
  32 Hardaway                    916  139  177  179  210  211                    
      Total Time:  1:45:57.50                                                    
         Average:    21:11.50                                                    
Share this