2009-2010 GHSA State Cross Country Results - Class AAAA Girls

 Carrollton High School                                     HY-TEK's Meet Manager
                          GHSA State Cross Country Meet                          
                             Carrollton High School                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 6  Girls 5k Run CC 4A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Anna Bowles                  Lakeside Evans        18:28.59    1             
  2 Meghan Wetterhall            Lakeside Dekalb       18:45.87    2             
  3 Megan Mavity                 Marist                19:05.92    3             
  4 Annie Kelly                  Lakeside Dekalb       19:18.06    4             
  5 Sarah Bowles                 Lakeside Evans        19:18.69    5             
  6 Katie Townsend               Lakeside Evans        19:19.39    6             
  7 Amanda Cope                  Winder Barrow         19:33.44    7             
  8 Sophie Harkins               Marist                19:41.90    8             
  9 Kate Northrop                Marist                19:50.30    9             
 10 Rebecca Gregory              Winder Barrow         19:54.84   10             
 11 Caitlin Connell              Winder Barrow         19:59.55   11             
 12 Chelsea Fetter               Marist                20:03.16   12             
 13 Shelby Robison               Glynn Academy         20:07.86   13             
 14 Danielle Gray                McIntosh              20:12.70   14             
 15 Anna Dean                    Winder Barrow         20:21.48   15             
 16 Hayley Keadey                Lakeside Dekalb       20:25.13   16             
 17 Greciana Cooper              Southwest Dekalb      20:26.28   17             
 18 Rachel Tierney               McIntosh              20:34.49   18             
 19 Sydney Champagne             Rome                  20:52.11                  
 20 Tessa Patterson              Upson Lee             20:54.44   19             
 21 Stacey Mangan                Whitewater            20:57.87   20             
 22 Haley Hunt                   Whitewater            21:00.21   21             
 23 Caroline Windham             Logaville             21:01.97   22             
 24 Emma Brodzik                 Whitewater            21:03.30   23             
 25 Maurissa Lester              Hillgrove             21:07.23   24             
 26 Bekah Houston                Dalton                21:07.58   25             
 27 Lindsay Ravenscraft          Allatoona             21:09.47   26             
 28 Mary Elise Moffatt           Allatoona             21:11.87   27             
 29 Tara Morgan                  Lakeside Evans        21:13.17   28             
 30 Ashley Barrera               Woodland OF Cart      21:15.25   29             
 31 MACKENZIE Nail               Whitewater            21:16.31   30             
 32 Clessie Kendrick             Whitewater            21:17.99   31             
 33 Claire Rosemond              Clarke Central        21:19.17                  
 34 Carolyn Hemectan             Lakeside Evans        21:19.69   32             
 35 Charley Harrison             Wayne County          21:21.31   33             
 36 MACY Roberts                 Whitewater            21:21.70   34             
 37 Tori Andrews                 Marist                21:25.12   35             
 38 Brittany Truitt              Alexander             21:28.74   36             
 39 Meral Henton                 Dalton                21:30.13   37             
 40 Whitley Kennedy              Winder Barrow         21:31.85   38             
 41 Nicole Kawahata              McIntosh              21:32.55   39             
 42 Ruth Taylor                  Woodland OF Cart      21:34.40   40             
 43 April Thomas                 Bainbridge            21:36.23   41             
 44 Jenny Sample                 Starr's Mill          21:36.87   42             
 45 Kate Brunson                 Statesboro            21:37.51                  
 46 Katie Rutledge               Woodland OF Cart      21:38.58   43             
 47 Sarah Lewis                  Starr's Mill          21:41.82   44             
 48 Molly Musselwhite            Starr's Mill          21:44.57   45             
 49 Lydia McAliley               Hillgrove             21:46.04   46             
 50 Evante Belardo               Forest Park           21:46.84   47             
 51 Laura Trube                  Whitewater            21:48.22   48             
 52 Emily Dunn                   Allatoona             21:49.16   49             
 53 Alyssa Mullikin              Evans                 21:50.53   50             
 54 Marie Lyle                   Winder Barrow         21:52.11   51             
 55 Taylor Pope                  Evans                 21:53.87   52             
 56 Kristy Weirich               Lakeside Dekalb       21:54.39   53             
 57 Lucy Chavez                  Evans                 21:59.65   54             
 58 Mary Jessica Brown           Allatoona             22:01.64   55             
 59 Maki Ishizu                  Starr's Mill          22:06.10   56             
 60 Nicole Chrzanowski           Starr's Mill          22:07.98   57             
 61 Molly Mulholland             Logaville             22:08.34   58             
 62 Darby Arnold                 Woodland OF Cart      22:09.53   59             
 63 Dayani Diaz                  Allatoona             22:09.97   60             
 64 Shannon Milikin              Stockbridge           22:10.49                  
 65 Bethaney Murphy              Winder Barrow         22:10.93   61             
 66 Eryn Speer                   Logaville             22:13.19   62             
 67 Keisha Bennett               Woodland OF Cart      22:14.65   63             
 68 Katy Bohannon                Habersham - Central   22:15.56   64             
 69 Jessie Fortner               Logaville             22:16.63   65             
 70 Lena Killingsworth           Heritage - Conyers    22:18.71   66             
 71 Katie Cawrse                 Marist                22:19.44   67             
 72 Paxton Plunkett              Dalton                22:20.51   68             
 73 Rachel Tolliver              Logaville             22:22.04   69             
 74 Emily Bowen                  Marist                22:24.21   70             
 75 Andrea Thomas                Lakeside Dekalb       22:24.95   71             
 76 Jasmine Nepertrowin          Evans                 22:32.17   72             
 77 Diquindre Passmore           Hardaway              22:35.03                  
 78 Jenny Lind                   Lakeside Evans        22:35.46   73             
 79 Christy Powell               Hillgrove             22:35.79   74             
 80 Olivia Lewis                 Starr's Mill          22:39.11   75             
 81 Leslie Stewart               Alexander             22:45.31   76             
 82 Lane Ellington               Lee County            22:45.76   77             
 83 Victoria Perez               Southwest Dekalb      22:49.29   78             
 84 Savannah Caitee              South Effingham       22:52.41   79             
 85 Ashley Nelson                Allatoona             22:53.95   80             
 86 Hannah Davison               McIntosh              22:56.86   81             
 87 Alex Richardson              South Effingham       22:57.95   82             
 88 Natalie Rye                  McIntosh              23:01.47   83             
 89 Emma Robbins                 Starr's Mill          23:03.29   84             
 90 Katie Irvin                  Ola                   23:04.95   85             
 91 Simone Worthy                Heritage - Conyers    23:07.86   86             
 92 Meredith Elder               Habersham - Central   23:08.34   87             
 93 Katie Guzdial                Lakeside Dekalb       23:08.61   88             
 94 Jessica Tolliver             Logaville             23:09.98   89             
 95 Emilie Setzer                Habersham - Central   23:10.76   90             
 96 Marissa Beczkalo             Hillgrove             23:18.79   91             
 97 Ally Herrington              Alexander             23:26.95   92             
 98 Danielle Mitchell            Woodland OF Cart      23:28.09   93             
 99 Aurora Aguirre               Logaville             23:28.98   94             
100 Rachel Martin                Lakeside Evans        23:29.36   95             
101 Alexis Velasquez             Woodland OF Cart      23:30.14   96             
102 Oumie Mbye                   Alexander             23:32.09   97             
103 Vanessa Hattaway             North Springs         23:33.06   98             
104 Julia Pak                    Evans                 23:34.53   99             
105 Brooke Stillner              Effingham County      23:36.99  100             
106 Rayna Cartwrisht             Effingham County      23:39.15  101             
107 Mariah Davis                 Lee County            23:42.44  102             
108 Tiffany Finney               South Effingham       23:44.22  103             
109 Mallory Thurmond             Habersham - Central   23:44.96  104             
110 Klarice Chandler             Forest Park           23:48.42  105             
111 Ashley Tosky                 Lee County            23:51.56  106             
112 Melanie Hamilt               McIntosh              23:52.71  107             
113 Katarina YI                  Dalton                23:54.93  108             
114 Katie McIntyre               Hillgrove             23:55.35  109             
115 Natalie Buckshaw             Allatoona             23:56.15  110             
116 R Bivins                     Johnson, Augusta      23:59.41  111             
117 Katherine Jenning            Lakeside Dekalb       24:01.30  112             
118 Raquel Evans                 North Springs         24:07.45  113             
119 Reagan Fromm                 Dalton                24:08.66  114             
120 Jennifer Dennis              Hillgrove             24:11.03  115             
121 Riley Morrison               Effingham County      24:16.34  116             
122 Chelsea Noble                Ola                   24:18.11  117             
123 Lauren Tosky                 Lee County            24:28.32  118             
124 Kiah Jackson                 Southwest Dekalb      24:29.45  119             
125 Anna Jordan                  Bainbridge            24:31.42  120             
126 Jeri Joiner                  Upson Lee             24:31.90  121             
127 Kandace Wainright            Wayne County          24:32.42  122             
128 Vanessa Pina                 Lee County            24:33.51  123             
129 Janet Van Hest               Heritage - Conyers    24:34.37  124             
130 Makiala Houseworth           Alcovy                24:35.53  125             
131 Rachael Stevenson            Alexander             24:35.97  126             
132 Cate Reach                   Heritage - Conyers    24:36.67  127             
133 G Schneider                  Johnson, Augusta      24:38.95  128             
134 Jillian Lidderdale           Dalton                24:44.31  129             
135 Shea Smith                   Heritage - Conyers    24:48.04  130             
136 Dennai Thomas                Southwest Dekalb      24:53.62  131             
137 Amanda Wolkin                North Springs         24:57.74  132             
138 Matresa Flowers              Alcovy                25:01.63  133             
139 Addie Blackstock             South Effingham       25:03.53  134             
140 Salena Calhoun               Effingham County      25:04.29  135             
141 Amanda Lee                   Heritage - Conyers    25:05.04  136             
142 Ally Monternmurro            McIntosh              25:06.31  137             
143 Katelyn Childress            Alcovy                25:12.20  138             
144 Laura Raczkowski             Wayne County          25:13.16  139             
145 Alyssa Glingenpeel           Heritage - Conyers    25:16.02  140             
146 Allison Greene               Dutchtown             25:17.79  141             
147 Stencia Troutman             Westside MACON        25:18.15  142             
148 Abby Gillan                  Lee County            25:19.17  143             
149 Kylie McGlincy               Bainbridge            25:19.89  144             
150 Kenya Scott                  Southwest Dekalb      25:20.57  145             
151 Amber Myers                  Ola                   25:27.83  146             
152 Amber Braswell               Bainbridge            25:30.43  147             
153 Felecia Penn                 Southwest Dekalb      25:35.04  148             
154 Devin McClosky               Glynn Academy         25:40.44  149             
155 Leena YL                     Ola                   25:41.28  150             
156 Haley Smith                  Gordon Lee            25:47.65                  
157 Jessie Rimsek                South Effingham       25:52.12  151             
158 Bri Boldon                   Dutchtown             26:02.84  152             
159 Ashari Terry                 Westside MACON        26:04.29  153             
160 Amy Hester                   Alexander             26:05.88  154             
161 Emily Kanniard               Ola                   26:18.77  155             
162 Nakia Mason                  Alcovy                26:23.19  156             
163 Taylor Stubblefield          Evans                 26:24.05  157             
164 Ashton Oldaker               Bainbridge            26:26.05  158             
165 Sherkivia Bryant             Westside MACON        26:28.40  159             
166 A Mora                       Habersham - Central   26:29.30  160             
167 Nichelle Oslarne             North Springs         26:31.10  161             
168 Ansley Phillips              Bainbridge            26:33.83  162             
169 Catherine Blad               North Springs         26:34.66  163             
170 Maggie Keller                Glynn Academy         26:38.31  164             
171 Savannah Wilkinson           Alexander             26:42.95  165             
172 Hannah Galloway              Habersham - Central   26:43.31  166             
173 Chandi Patel                 Dutchtown             26:43.79  167             
174 Jessica Glaser               Habersham - Central   26:44.15  168             
175 Lindsey Law                  Upson Lee             26:56.92  169             
176 Marissa Hamm                 Effingham County      27:01.12  170             
177 Anna Hoffman                 Lee County            27:08.91  171             
178 Victoria Graham              Wayne County          27:13.59  172             
179 Anne Reynolds                Bainbridge            27:14.64  173             
180 Anne Dallas Bentley          Upson Lee             27:26.40  174             
181 Olivia Moreland              Effingham County      27:34.89  175             
182 Miriam Rodriguez             Glynn Academy         27:36.17  176             
183 Marissa Humm                 Glynn Academy         27:42.84  177             
184 Kaitlyn Cenicola             Glynn Academy         27:50.07  178             
185 Shara Davis                  Glynn Academy         28:05.40  179             
186 Stephanie Remy               Dutchtown             28:10.60  180             
187 Amy Boldin                   Alcovy                28:16.54  181             
188 Ashley Lane                  South Effingham       28:18.48  182             
189 Summer Brannem               Wayne County          28:28.29  183             
190 Yaliza Bethel                Alcovy                28:28.98  184             
191 Caley Anderson               Upson Lee             28:43.89  185             
192 Cici Brown                   South Effingham       29:06.59  186             
193 Rekita Shelton               Westside MACON        29:06.88  187             
194 Gina LE                      Forest Park           29:07.19  188             
195 Meagan Tucker                Alcovy                29:12.18  189             
196 Summer Ramey                 Dutchtown             29:13.28  190             
197 D Smith                      Johnson, Augusta      29:20.44  191             
198 Tommitrise Collins           Westside MACON        29:27.69  192             
199 Jymiera Jenkins              Westside MACON        29:38.60  193             
200 Sara Rivera                  Forest Park           29:48.83  194             
201 Normar Rivera Colon          Effingham County      30:11.08  195             
202 Mercedes Logan               Forest Park           31:03.30  196             
203 Abigail Nopo                 Wayne County          31:04.83  197             
204 Christina Buschman           North Springs         31:33.17  198             
205 Donna Keomanideth            Forest Park           33:02.67  199             
206 Anna Logan Cotney            Upson Lee             33:09.32  200             
207 Breanna Smith                Upson Lee             33:24.79  201             
208 A Williams                   Johnson, Augusta      33:39.22  202             
209 Elena Tolbert                Westside MACON        33:56.73  203             
210 Priyani Patel                Dutchtown             34:21.25  204             
211 W Griffin                    Johnson, Augusta      34:34.19  205             
212 A Henderson                  Johnson, Augusta      38:20.75  206             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Marist                       67    3    8    9   12   35   67   70          
      Total Time:  1:40:06.40                                                    
         Average:    20:01.28                                                    
   2 Lakeside Evans               72    1    5    6   28   32   73   95          
      Total Time:  1:39:39.53                                                    
         Average:    19:55.91                                                    
   3 Winder Barrow                81    7   10   11   15   38   51   61          
      Total Time:  1:41:21.16                                                    
         Average:    20:16.24                                                    
   4 Whitewater                  125   20   21   23   30   31   34   48          
      Total Time:  1:45:35.69                                                    
         Average:    21:07.14                                                    
   5 Lakeside Dekalb             146    2    4   16   53   71   88  112          
      Total Time:  1:42:48.40                                                    
         Average:    20:33.68                                                    
   6 Allatoona                   217   26   27   49   55   60   80  110          
      Total Time:  1:48:22.11                                                    
         Average:    21:40.43                                                    
   7 Woodland OF Cartersville    234   29   40   43   59   63   93   96          
      Total Time:  1:48:52.41                                                    
         Average:    21:46.49                                                    
   8 McIntosh                    235   14   18   39   81   83  107  137          
      Total Time:  1:48:18.07                                                    
         Average:    21:39.62                                                    
   9 Starr's Mill                244   42   44   45   56   57   75   84          
      Total Time:  1:49:17.34                                                    
         Average:    21:51.47                                                    
  10 Logaville                   276   22   58   62   65   69   89   94          
      Total Time:  1:50:02.17                                                    
         Average:    22:00.44                                                    
  11 Evans                       327   50   52   54   72   99  157               
      Total Time:  1:51:50.75                                                    
         Average:    22:22.15                                                    
  12 Hillgrove                   344   24   46   74   91  109  115               
      Total Time:  1:52:43.20                                                    
         Average:    22:32.64                                                    
  13 Dalton                      352   25   37   68  108  114  129               
      Total Time:  1:53:01.81                                                    
         Average:    22:36.37                                                    
  14 Alexander                   427   36   76   92   97  126  154  165          
      Total Time:  1:55:49.06                                                    
         Average:    23:09.82                                                    
  15 Southwest Dekalb            490   17   78  119  131  145  148               
      Total Time:  1:57:59.21                                                    
         Average:    23:35.85                                                    
  16 Habersham - Central         505   64   87   90  104  160  166  168          
      Total Time:  1:58:48.92                                                    
         Average:    23:45.79                                                    
  17 Lee County                  526   77  102  106  118  123  143  171          
      Total Time:  1:59:21.59                                                    
         Average:    23:52.32                                                    
  18 Heritage - Conyers          533   66   86  124  127  130  136  140          
      Total Time:  1:59:25.65                                                    
         Average:    23:53.13                                                    
  19 South Effingham             549   79   82  103  134  151  182  186          
      Total Time:  2:00:30.23                                                    
         Average:    24:06.05                                                    
  20 Bainbridge                  610   41  120  144  147  158  162  173          
      Total Time:  2:03:24.03                                                    
         Average:    24:40.81                                                    
  21 Effingham County            622  100  101  116  135  170  175  195          
      Total Time:  2:03:37.89                                                    
         Average:    24:43.58                                                    
  22 Wayne County                649   33  122  139  172  183  197               
      Total Time:  2:06:48.77                                                    
         Average:    25:21.76                                                    
  23 Ola                         653   85  117  146  150  155                    
      Total Time:  2:04:50.94                                                    
         Average:    24:58.19                                                    
  24 North Springs               667   98  113  132  161  163  198               
      Total Time:  2:05:44.01                                                    
         Average:    25:08.81                                                    
  25 Upson Lee                   668   19  121  169  174  185  200  201          
      Total Time:  2:08:33.55                                                    
         Average:    25:42.71                                                    
  26 Glynn Academy               679   13  149  164  176  177  178  179          
      Total Time:  2:07:45.62                                                    
         Average:    25:33.13                                                    
  27 Forest Park                 730   47  105  188  194  196  199               
      Total Time:  2:15:34.58                                                    
         Average:    27:06.92                                                    
  28 Alcovy                      733  125  133  138  156  181  184  189          
      Total Time:  2:09:29.09                                                    
         Average:    25:53.82                                                    
  29 Dutchtown                   830  141  152  167  180  190  204               
      Total Time:  2:15:28.30                                                    
         Average:    27:05.66                                                    
  30 Westside MACON              833  142  153  159  187  192  193  203          
      Total Time:  2:16:25.41                                                    
         Average:    27:17.09                                                    
  31 Johnson, Augusta            837  111  128  191  202  205  206               
      Total Time:  2:26:12.21                                                    
         Average:    29:14.45                                                    
Share this