2009-2010 GHSA State Cross Country Results - Class AAAAA Boys

 Carrollton High School                                     HY-TEK's Meet Manager
                          GHSA State Cross Country Meet                          
                             Carrollton High School                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 1  Boys 5k Run CC 5A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Kirubel Erassa               Grayson               15:09.19    1             
  2 Tyler Anyan                  Brookwood             15:33.97    2             
  3 Alec Clifford                North Cobb            15:46.03                  
  4 Tommy George                 Brookwood             15:46.50    3             
  5 Steven Speuacek              Parkview              15:52.63    4             
  6 Sean Brennan                 Brookwood             15:53.07    5             
  7 Alex Merrall                 Etowah                15:53.35    6             
  8 Carter Hewitt                Brookwood             15:55.60    7             
  9 Alec Klassen                 Parkview              15:58.50    8             
 10 Mike McClay                  Dacula                16:00.87    9             
 11 Matthew Weickert             Peachtree Ridge       16:01.92   10             
 12 Austin Ulich                 Chattahoochee CO      16:05.02                  
 13 Alex Kellams                 Collins Hill          16:05.34   11             
 14 Dylan Walker                 South Forsyth         16:05.85                  
 15 Austin Boetje                Mill Creek            16:06.22   12             
 16 Ryan Knobbe                  Centennial            16:06.75   13             
 17 Andy Gonzalez                Collins Hill          16:07.76   14             
 18 Zack Robinson                Brookwood             16:08.01   15             
 19 Carlos Galindo               Collins Hill          16:11.14   16             
 20 Hunter Honeycutt             Tift County           16:14.53   17             
 21 Andrew Nelson                Marietta              16:22.45   18             
 22 Wade Voyles                  Chapel Hill           16:26.80   19             
 23 Michael Giuliano             Brookwood             16:27.09   20             
 24 Ngauda Gatei                 Collins Hill          16:27.97   21             
 25 Sony Prosper                 Union Grove           16:29.06   22             
 26 Matthew Cornwall             Peachtree Ridge       16:32.13   23             
 27 Jared Richmond               Woodstock             16:33.03   24             
 28 Josh Brickell                Peachtree Ridge       16:33.59   25             
 29 Jeffrey Crain                Parkview              16:34.90   26             
 30 Jackson Wearn                Brookwood             16:37.72   27             
 31 Travis Pope                  Cherokee              16:38.54                  
 32 Philip Laskey                Walton                16:39.24   28             
 33 Jake McLaren                 Parkview              16:41.96   29             
 34 Tyler Tomy                   Milton                16:44.14                  
 35 Michael Ayers                Walton                16:45.66   30             
 36 Shyam Kapadia                Kell                  16:45.96   31             
 37 Steven Zwick                 Mill Creek            16:46.45   32             
 38 Louie Rager                  Parkview              16:47.57   33             
 39 Blake Johnson                Kell                  16:47.93   34             
 40 Joseph Weiler                Parkview              16:50.23   35             
 41 Max Friel                    Peachtree Ridge       16:50.51   36             
 42 Brandon Coombs               Greenbrier            16:50.99   37             
 43 Nat Estes                    Harrison              16:52.15   38             
 44 Robert Blackwelder           Greenbrier            16:52.61   39             
 45 Michael Gualdoni             North Gwinnett        16:53.06   40             
 46 Manuel Romero                Kell                  16:53.44   41             
 47 Ben Jaques                   Peachtree Ridge       16:53.72   42             
 48 Andrew Daniel                Walton                16:54.17   43             
 49 Tajay Hoppines               Mill Creek            16:54.76   44             
 50 Brett Carter                 Woodstock             16:55.68   45             
 51 Mithcess Dawkins             Peachtree Ridge       16:56.00   46             
 52 Chance Eldredge              Chapel Hill           16:56.28   47             
 53 David Heath                  Lassiter              16:57.35   48             
 54 Zachary Walker               Luella                16:57.69   49             
 55 Barndon Cromer               Union Grove           16:58.02   50             
 56 Noah Tucker                  Parkview              16:58.95   51             
 57 Cole Robertson               Marietta              17:00.76   52             
 58 Josh Morris                  Kell                  17:01.30   53             
 59 Billy Kovalcyzk              Grayson               17:02.86   54             
 60 Jonathan Ballantyne          Newnan                17:03.19   55             
 61 Michael McLaughlin           Collins Hill          17:03.60   56             
 62 Shane Hobbs                  Walton                17:03.98   57             
 63 Cody Hackney                 Kell                  17:04.34   58             
 64 Nick Washizaki               McEachern             17:04.95                  
 65 Josh Parrish                 Grayson               17:06.12   59             
 66 Donis Gaines                 Chapel Hill           17:06.48   60             
 67 Andres Littig                North Gwinnett        17:07.13   61             
 68 Terris Elliot                Dacula                17:07.54   62             
 69 Mitch Flammany               Mill Creek            17:07.97   63             
 70 Chris Wilder                 Greenbrier            17:08.52   64             
 71 Christian Erdman             Lassiter              17:09.29   65             
 72 Julian Black                 Centennial            17:10.93   66             
 73 Kane Davis                   Centennial            17:12.61   67             
 74 Preston Valencia             Luella                17:12.88   68             
 75 Kasib Abdullah               Houston County        17:14.48   69             
 76 Brandon Black                Centennial            17:16.59   70             
 77 Travis Grooms                Lassiter              17:17.11   71             
 78 Tom Giannotti                Walton                17:17.61   72             
 79 Zach Tupper                  Pope                  17:17.95                  
 80 Shane Huckeba                Mill Creek            17:18.43   73             
 81 Dan Ryan                     Harrison              17:19.59   74             
 82 Cory Cown                    Grayson               17:20.04   75             
 83 Craig Melissas               Lassiter              17:20.43   76             
 84 Trevor Daniel                Centennial            17:20.83   77             
 85 Michael Maring               Collins Hill          17:21.21   78             
 86 Nick Cappadona               Harrison              17:21.66   79             
 87 Barret Duncan                Greenbrier            17:22.51   80             
 88 Steven Summey                Kell                  17:23.90   81             
 89 Matt Gilbo                   Kell                  17:24.23   82             
 90 Matthew Ursprung             North Gwinnett        17:24.73   83             
 91 Ben Ottoson                  Collins Hill          17:25.05   84             
 92 Brandon Gaunt                Mill Creek            17:27.42   85             
 93 Daniel Pallant               Chapel Hill           17:27.89   86             
 94 Dallin Carroll               North Gwinnett        17:28.17   87             
 95 Kevin Garreau                Marietta              17:29.20   88             
 96 Ryan Cross                   Etowah                17:30.89   89             
 97 JC Cornett                   Woodstock             17:31.34   90             
 98 Tracy Hamm                   Union Grove           17:32.67   91             
 99 Heath Lamb                   Colquitt County       17:35.26                  
100 Richard Rees                 Greenbrier            17:35.59   92             
101 Max Hay                      Centennial            17:37.16   93             
102 Andrew George                Centennial            17:38.03   94             
103 Mason Havens                 Peachtree Ridge       17:38.68   95             
104 Sam Kinsman                  Etowah                17:39.79   96             
105 Jacob Grubb                  Warner Robins         17:40.23   97             
106 Peter Easton                 Marietta              17:41.65   98             
107 Adam Aldridge                Dacula                17:42.04   99             
108 Spencer Bradham              North Gwinnett        17:42.42  100             
109 Karl Burkhardt               Warner Robins         17:42.78  101             
110 David Forman                 Walton                17:43.62  102             
111 Austin O'Connell             Harrison              17:44.86  103             
112 Jackson McHugh               Marietta              17:46.37  104             
113 Avery Pitts                  Etowah                17:47.12  105             
114 James Watkins                Lassiter              17:47.52  106             
115 Seth Duncan                  Woodstock             17:50.06  107             
116 Davor Jungic                 Marietta              17:51.80  108             
117 Davis Lyons                  Harrison              17:52.34  109             
118 Caleb Durden                 Luella                17:52.76  110             
119 Tylre Ellis                  Chapel Hill           17:53.14  111             
120 Kirby Hodge                  Luella                17:53.50  112             
121 Drew Smith                   Union Grove           17:55.05  113             
122 Joey Castillo                Greenbrier            17:56.03  114             
123 Matt Walcott                 Grayson               17:56.28  115             
124 MO Habtegabir                Grayson               17:57.16  116             
125 Patrick Hansnote             Luella                17:58.69  117             
126 Doyle Wallace                Valdosta              17:59.43  118             
127 Robby Gettinger              Harrison              17:59.86  119             
128 Christian Neal               Tift County           18:00.87  120             
129 Josh Boudreau                Etowah                18:01.52  121             
130 Ben Morris                   Houston County        18:02.45  122             
131 Sean Kramer                  Greenbrier            18:02.87  123             
132 Michael Flores               North Gwinnett        18:03.23  124             
133 Timmy Evans                  Valdosta              18:03.68  125             
134 Forrest Burke                Etowah                18:06.97  126             
135 Gabe Pajares                 Dacula                18:07.69  127             
136 Barry Ervin                  Marietta              18:08.93  128             
137 Colby Mosshart               Dacula                18:09.20  129             
138 Steed Armistead              Etowah                18:09.59  130             
139 Ayian Ward                   Chapel Hill           18:10.16  131             
140 Blake Hightower              Tift County           18:12.08  132             
141 Jamal Green                  Newton                18:12.40  133             
142 Tyler Kvietkus               Mill Creek            18:12.74  134             
143 Danny Parks                  Walton                18:13.67  135             
144 Logan Cohenour               Houston County        18:14.17  136             
145 Nick Briggs                  North Gwinnett        18:14.54  137             
146 Derrick Bell                 Grayson               18:15.56  138             
147 Connor Smith                 Lassiter              18:19.90  139             
148 Michael Anderson             Lassiter              18:20.20  140             
149 Austin French                Houston County        18:20.66  141             
150 Rex Rennie                   Harrison              18:21.18  142             
151 Jared Hager                  Houston County        18:24.31  143             
152 Dominique Destafano          Newton                18:24.57  144             
153 Dylan McCrae                 Woodstock             18:25.11  145             
154 Andrew Smith                 Valdosta              18:26.06  146             
155 Chandler Trauo               Camden County         18:26.38  147             
156 Brad Sheldon                 Savannah Arts         18:28.24                  
157 Chance Anderson              Tift County           18:29.45  148             
158 Matt Worsham                 Union Grove           18:32.78  149             
159 Austin Freeman               East Coweta           18:33.23  150             
160 Justin Arnold                Chapel Hill           18:33.81  151             
161 Joel Anguilar                Valdosta              18:35.67  152             
162 Che' Roberts                 Luella                18:40.57  153             
163 Todd Overlie                 Houston County        18:41.45  154             
164 William Powell               Camden County         18:42.59  155             
165 Connor Menges                Warner Robins         18:43.01  156             
166 Brandon Carlson              Warner Robins         18:45.53  157             
167 Kevin Malencsik              Woodstock             18:46.06  158             
168 Jason Davis                  Windsor Forest        18:47.71  159             
169 Bryce Conway                 Windsor Forest        18:52.50  160             
170 Chase Ames                   Union Grove           18:56.99  161             
171 Darius Asadian               Houston County        18:57.45  162             
172 Chris Benefield              Warner Robins         18:57.92  163             
173 Stephen Bassett              Warner Robins         18:58.26  164             
174 Brandon Kir                  Camden County         18:58.61  165             
175 Matt Knight                  Newton                18:59.13  166             
176 Sam Lytle                    Woodstock             19:02.47  167             
177 Tanner Thomason              Luella                19:04.29  168             
178 Phillip Stewart              Union Grove           19:04.83  169             
179 Connor Deloach               Dacula                19:05.46  170             
180 Zack Dormiaey                Tift County           19:09.16  171             
181 Jason Moffitt                Newton                19:12.72  172             
182 Joe Domizo                   Newton                19:13.51  173             
183 Wesley Worthy                Bradwell Institute    19:14.68  174             
184 Travis Harris                Valdosta              19:20.54  175             
185 Zachary Motes                Bradwell Institute    19:21.92  176             
186 Zachary Carter               Camden County         19:22.29  177             
187 Kristjan Lacroix             East Coweta           19:26.06  178             
188 Drake Newton                 Dacula                19:27.86  179             
189 Jonathan Gerbsch             Windsor Forest        19:30.89  180             
190 Austin Wallace               Valdosta              19:32.44  181             
191 Tyler Mulvenna               Newnan                19:33.58  182             
192 Logan Dorson                 East Coweta           19:38.06  183             
193 Anthony Motley               Bradwell Institute    19:48.59  184             
194 Leif Anderson                Camden County         19:48.85  185             
195 Drew Jones                   Tift County           19:53.47  186             
196 Carl Collins                 Newton                20:00.59  187             
197 Josh Efik                    Pebblebrook           20:04.68  188             
198 Stuart Sumner                Newnan                20:06.21  189             
199 Artemio Gomez                Tift County           20:06.52  190             
200 Luc Brown                    East Coweta           20:14.21  191             
201 Nicolas Cole                 Camden County         20:20.04  192             
202 Jony Colindres               Bradwell Institute    20:21.92  193             
203 Jason Blinco                 Newnan                20:23.92  194             
204 Glenn Ballard                Warner Robins         20:30.55  195             
205 Pedro Rodriguez              Pebblebrook           20:32.02  196             
206 Sean Kavanaugh               Camden County         20:32.28  197             
207 William Pope                 Pebblebrook           20:36.05  198             
208 Travis Montgomery            Newnan                20:38.09  199             
209 Brian Olivares               Windsor Forest        20:39.05  200             
210 James Sprinkle               Newnan                20:40.62  201             
211 Robert Hodges                Pebblebrook           20:41.43  202             
212 Chris Payne                  Bradwell Institute    20:42.05  203             
213 Gary Papiel                  Pebblebrook           20:45.61  204             
214 Ryan Smith                   Bradwell Institute    20:45.90  205             
215 Taylor Mercer                East Coweta           20:49.22  206             
216 Anthony Davila               East Coweta           21:17.04  207             
217 Jay Dennis                   Valdosta              21:32.27  208             
218 James Ratliff                Bradwell Institute    21:41.24  209             
219 Jorge Guerrero               Pebblebrook           21:44.17  210             
220 Josh Abercrombie             East Coweta           21:45.69  211             
221 Sean Blinco                  Newnan                21:55.34  212             
222 Alex Brannen                 Windsor Forest        22:36.70  213             
223 Brian Byrdsong               Pebblebrook           22:47.73  214             
224 Jarad Beaudain               Windsor Forest        23:07.77  215             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Brookwood                    32    2    3    5    7   15   20   27          
      Total Time:  1:19:17.15                                                    
         Average:    15:51.43                                                    
   2 Parkview                    100    4    8   26   29   33   35   51          
      Total Time:  1:21:55.56                                                    
         Average:    16:23.12                                                    
   3 Collins Hill                118   11   14   16   21   56   78   84          
      Total Time:  1:21:55.81                                                    
         Average:    16:23.17                                                    
   4 Peachtree Ridge             136   10   23   25   36   42   46   95          
      Total Time:  1:22:51.87                                                    
         Average:    16:34.38                                                    
   5 Kell                        217   31   34   41   53   58   81   82          
      Total Time:  1:24:32.97                                                    
         Average:    16:54.60                                                    
   6 Mill Creek                  224   12   32   44   63   73   85  134          
      Total Time:  1:24:13.83                                                    
         Average:    16:50.77                                                    
   7 Walton                      230   28   30   43   57   72  102  135          
      Total Time:  1:24:40.66                                                    
         Average:    16:56.14                                                    
   8 Centennial                  293   13   66   67   70   77   93   94          
      Total Time:  1:25:07.71                                                    
         Average:    17:01.55                                                    
   9 Grayson                     304    1   54   59   75  115  116  138          
      Total Time:  1:24:34.49                                                    
         Average:    16:54.90                                                    
  10 Greenbrier                  312   37   39   64   80   92  114  123          
      Total Time:  1:25:50.22                                                    
         Average:    17:10.05                                                    
  11 Chapel Hill                 323   19   47   60   86  111  131  151          
      Total Time:  1:25:50.59                                                    
         Average:    17:10.12                                                    
  12 Marietta                    360   18   52   88   98  104  108  128          
      Total Time:  1:26:20.43                                                    
         Average:    17:16.09                                                    
  13 Lassiter                    366   48   65   71   76  106  139  140          
      Total Time:  1:26:31.70                                                    
         Average:    17:18.34                                                    
  14 North Gwinnett              371   40   61   83   87  100  124  137          
      Total Time:  1:26:35.51                                                    
         Average:    17:19.11                                                    
  15 Harrison                    403   38   74   79  103  109  119  142          
      Total Time:  1:27:10.60                                                    
         Average:    17:26.12                                                    
  16 Woodstock                   411   24   45   90  107  145  158  167          
      Total Time:  1:27:15.22                                                    
         Average:    17:27.05                                                    
  17 Etowah                      417    6   89   96  105  121  126  130          
      Total Time:  1:26:52.67                                                    
         Average:    17:22.54                                                    
  18 Union Grove                 425   22   50   91  113  149  161  169          
      Total Time:  1:27:27.58                                                    
         Average:    17:29.52                                                    
  19 Dacula                      426    9   62   99  127  129  170  179          
      Total Time:  1:27:07.34                                                    
         Average:    17:25.47                                                    
  20 Luella                      456   49   68  110  112  117  153  168          
      Total Time:  1:27:55.52                                                    
         Average:    17:35.11                                                    
  21 Tift County                 588   17  120  132  148  171  186  190          
      Total Time:  1:30:06.09                                                    
         Average:    18:01.22                                                    
  22 Houston County              611   69  122  136  141  143  154  162          
      Total Time:  1:30:16.07                                                    
         Average:    18:03.22                                                    
  23 Warner Robins               674   97  101  156  157  163  164  195          
      Total Time:  1:31:49.47                                                    
         Average:    18:21.90                                                    
  24 Valdosta                    716  118  125  146  152  175  181  208          
      Total Time:  1:32:25.38                                                    
         Average:    18:29.08                                                    
  25 Newton                      788  133  144  166  172  173  187               
      Total Time:  1:34:02.33                                                    
         Average:    18:48.47                                                    
  26 Newnan                      819   55  182  189  194  199  201  212          
      Total Time:  1:37:44.99                                                    
         Average:    19:33.00                                                    
  27 Camden County               829  147  155  165  177  185  192  197          
      Total Time:  1:35:18.72                                                    
         Average:    19:03.75                                                    
  28 East Coweta                 908  150  178  183  191  206  207  211          
      Total Time:  1:38:40.78                                                    
         Average:    19:44.16                                                    
  29 Windsor Forest              912  159  160  180  200  213  215               
      Total Time:  1:40:26.86                                                    
         Average:    20:05.37                                                    
  30 Bradwell Institute          930  174  176  184  193  203  205  209          
      Total Time:  1:39:29.16                                                    
         Average:    19:53.84                                                    
  31 Pebblebrook                 988  188  196  198  202  204  210  214          
      Total Time:  1:42:39.79                                                    
         Average:    20:31.96                                                    
Share this