2010-2011 GHSA State Cross Country Results - Class AAA Boys

 Carrollton High School                                     HY-TEK's Meet Manager
             2010 GHSA State Cross Country Championships - 11/6/2010             
                                   Carrollton                                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 5  Boys 5k Run CC AAA
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Barger, Cody                 North Hall            15:35.91    1             
  2 Hoban, Brendan               St. Pius X            15:48.34    2             
  3 Sims, Zack                   Eagle's Landing       15:56.88    3             
  4 Vassey, Nathan               Woodward Academy      15:58.44    4             
  5 Jones, Adam                  Columbus              16:21.00    5             
  6 Tanner, Rashaun              Washington County     16:30.17    6             
  7 Mobbs, Jaccob                Carrollton            16:30.64    7             
  8 Coburn, Zane                 Grady                 16:30.91    8             
  9 Sprague, Austin              St. Pius X            16:39.34    9             
 10 Jones, Preston               Columbus              16:41.01   10             
 11 McDaniel, Conner             Riverwood             16:48.79   11             
 12 Tirrell, Calvin              St. Pius X            16:49.47   12             
 13 Pendley, Josh                West Hall             16:49.76   13             
 14 Gonzalez, Luis               North Hall            16:56.85   14             
 15 Gault, Jimmy                 West Hall             17:03.25   15             
 16 Massey, Carson               Washington County     17:07.78   16             
 17 Whitson, David               Gainesville           17:10.50   17             
 18 Lawson, Brandon              North Hall            17:11.71   18             
 19 Walker, Reese                North Hall            17:12.14   19             
 20 Smalley, D'Andre             Westside, Augusta     17:14.04                  
 21 Rees, Lukas                  Woodward Academy      17:14.35   20             
 22 Burden, Eddie                Washington County     17:19.45   21             
 23 Williams, Corbin             Allatoona             17:23.23   22             
 24 Kaufman, Lee                 St. Pius X            17:23.67   23             
 25 Burnett, Chris               Woodward Academy      17:29.04   24             
 26 Armenta, Raphael             Hephzibah             17:30.82   25             
 27 Montano, Aurelio             Gainesville           17:31.57   26             
 28 Nguyen, Brandon              West Hall             17:31.95   27             
 29 Beach, Chris                 St. Pius X            17:32.27   28             
 30 Ryden, James                 Riverwood             17:32.82   29             
 31 Kallas, Danny                Allatoona             17:33.12   30             
 32 Bittinger, Beau              Woodward Academy      17:34.68   31             
 33 Joyner, Keanan               Eagle's Landing       17:37.90   32             
 34 Jones, Phillip               Riverwood             17:40.73   33             
 35 Hill, Palmer                 Oconee County         17:42.49   34             
 36 Hernandez, Said              Riverwood             17:43.03   35             
 37 Kyle, Keegan                 West Hall             17:43.43   36             
 38 McNeil, Paul                 St. Pius X            17:43.81   37             
 39 Durham, Jones                Oconee County         17:46.34   38             
 40 Matt, Peterman               Perry                 17:46.86   39             
 41 Cohen, Daniel                Riverwood             17:47.50   40             
 42 Lockhart, Josh               Eagle's Landing       17:49.21   41             
 43 Roberds, Wake                Oconee County         17:49.48   42             
 44 Scherf, Aaron                Allatoona             17:49.85   43             
 45 Bellows, Drew                Pickens               17:50.30   44             
 46 Martin, Chance               North Hall            17:51.06   45             
 47 Nutley, Kevin                Allatoona             17:54.02   46             
 48 Balte, Matthew               Central, Carroll      17:54.62   47             
 49 Simpson, Steven              Woodward Academy      17:56.75   48             
 50 Veasley, Ricktavious         Washington County     17:58.32   49             
 51 Marcelin, Mackenzie          Eagle's Landing       17:58.74   50             
 52 Cato, Brian                  Eagle's Landing       17:59.58   51             
 53 Iniguez, Junior              West Hall             18:00.52   52             
 54 Potts, Alan                  Hephzibah             18:00.91   53             
 55 Thorne, Greg                 Westover              18:01.42   54             
 56 Dillon, Swartz               Perry                 18:02.04   55             
 57 Wesley, Lassiter             Perry                 18:02.78   56             
 58 Koster, Cole                 Westover              18:03.18   57             
 59 Green, Rashad                Hephzibah             18:03.56   58             
 60 Shaw, Casey                  St. Pius X            18:04.63   59             
 61 Dyer, Austin                 West Hall             18:04.98   60             
 62 Lee, Jared                   North Hall            18:05.34   61             
 63 Reeves, Christian            Allatoona             18:06.01   62             
 64 Nick, Wood                   Perry                 18:06.99   63             
 65 Woodard, Justin              Hephzibah             18:07.96   64             
 66 New, Ryan                    Eagle's Landing       18:08.64   65             
 67 Edmonds, Skyler              LaGrange              18:09.16   66             
 68 Hughes, Beau                 Central, Carroll      18:10.36   67             
 69 Bigby, Jamie                 Sandy Creek           18:12.65   68             
 70 Morris, Sam                  Riverwood             18:14.75   69             
 71 Bonner, Christopher          Washington County     18:16.28   70             
 72 Cook, Ace                    Eastside              18:16.94   71             
 73 Needle, Matt                 Riverwood             18:21.59   72             
 74 Nix, Witt                    North Hall            18:22.52   73             
 75 Woodard, Marcquel            Gainesville           18:23.15   74             
 76 Spangler, Andrew             Oconee County         18:23.57   75             
 77 Watson, Caleb                Mary Persons          18:25.66   76             
 78 Pittman, Alex                Grady                 18:26.60   77             
 79 Cashwell, Garrett            LaGrange              18:27.02   78             
 80 Cameron, Lamm                Columbus              18:27.52   79             
 81 Broussard, Reeves            Oconee County         18:28.25   80             
 82 Emory, Cassidy               Carrollton            18:29.09   81             
 83 Lozoya, Luis                 Pickens               18:29.65   82             
 84 Herrera, Roger               Cartersville          18:30.30   83             
 85 Crowe, Lawson                Cartersville          18:30.66   84             
 86 Carroll, Sean                Oconee County         18:31.08   85             
 87 Williams, Michael            Veterans              18:31.64   86             
 88 West, Antoine                Thomson               18:34.52   87             
 89 Johnson, Sam                 Eastside              18:35.00   88             
 90 Hickom, Troy                 Cartersville          18:35.45   89             
 91 Wilson, Boyd                 Allatoona             18:35.96   90             
 92 Yeomans, Kyle                Eastside              18:36.60   91             
 93 Guthrie, Bennett             Oconee County         18:37.04   92             
 94 Martin, Hill                 Woodward Academy      18:37.37   93             
 95 Holifield, River             Woodward Academy      18:37.80   94             
 96 Mason, Josh                  Westover              18:39.44   95             
 97 John, Weaks                  Perry                 18:40.01   96             
 98 Snyder, Grant                Dalton                18:40.57   97             
 99 Campbell, Spencer            Carrollton            18:41.88   98             
100 Alcantar, Miguel             Dalton                18:42.37   99             
101 Smith, Michael               Locust Grove          18:44.76  100             
102 Simon, Jordan                Allatoona             18:45.68  101             
103 Coggins, Henry               LaGrange              18:46.18  102             
104 Foster, Chris                Carrollton            18:47.76  103             
105 Singh, Brandon               Gainesville           18:48.19  104             
106 Salaices, Noel               Dalton                18:48.99  105             
107 Romeo, Dominic               Grady                 18:49.78  106             
108 Montgomery, Jackson          LaGrange              18:50.45  107             
109 Jake, Parker                 Perry                 18:51.05  108             
110 Chontos, Dominick            Sandy Creek           18:52.58  109             
111 Hernandez, Jonathan          Dalton                18:54.22  110             
112 Coley, Jayquon               West Laurens          18:56.39  111             
113 Bell, Adrian                 Hephzibah             18:57.43  112             
114 Zach, Saucier                Columbus              18:57.84  113             
115 Tyler, Claxton               Perry                 18:58.27  114             
116 Woolfolk, Clay               Veterans              18:58.73  115             
117 English, Stephen             LaGrange              18:59.28  116             
118 Brunk, Sam                   Sandy Creek           19:00.00  117             
119 Coggins, Andrew              LaGrange              19:01.50  118             
120 Burch, Austin                Grady                 19:02.39  119             
121 O'Neil, Kenya                Hephzibah             19:04.05  120             
122 D'Avanzo, Adrian             Grady                 19:06.08  121             
123 Williams, Ben                Sandy Creek           19:08.64  122             
124 O'Neill, Andrew              Dalton                19:09.13  123             
125 Morgan, Scott                Columbus              19:10.73  124             
126 Farrow, Ryan                 Eastside              19:11.20  125             
127 Wilder, Aaron                Columbus              19:11.85  126             
128 Ellwanger, Joey              Eastside              19:12.26  127             
129 Martinez, Eddie              Carrollton            19:12.61  128             
130 Aucoin, Blake                Locust Grove          19:13.02  129             
131 Parker, John                 LaGrange              19:15.89  130             
132 Myrick, Hunter               Cartersville          19:18.23  131             
133 Allen, Ben                   Mary Persons          19:18.68  132             
134 Walker, Jason                Pickens               19:19.10  133             
135 Johnson-Weeks, Michael       Eastside              19:19.67  134             
136 Richey, Jordan               Eagle's Landing       19:20.10  135             
137 Bruce, Levi                  Pickens               19:20.53  136             
138 Hill, Devan                  Cairo                 19:22.30  137             
139 Luarence, Devon              Mary Persons          19:25.38  138             
140 Jennings, Richard            Cartersville          19:26.31  139             
141 Austin, Adam                 Pickens               19:27.63  140             
142 Velasquez, Merly             Gainesville           19:29.45  141             
143 Harris, Kentavious           Westover              19:29.78  142             
144 Lee, Kager                   Cross Creek           19:30.18  143             
145 Hernandez, Anthony           Dalton                19:32.15  144             
146 Gomez, Christian             Gainesville           19:32.51  145             
147 Patel, Arpan                 Washington County     19:33.32  146             
148 Trippe, Nathan               Carrollton            19:33.63  147             
149 Boney, Tranious              Hephzibah             19:34.00  148             
150 Romeo, Sonny                 Grady                 19:34.34  149             
151 Barron, Lucio                West Hall             19:34.73  150             
152 Kinnane, Archie              Grady                 19:35.23  151             
153 White, Graham                Gainesville           19:35.63  152             
154 Crawford, Ean                Veterans              19:37.20  153             
155 Maddox, Robert               Locust Grove          19:39.09  154             
156 Craig, Matthew               Locust Grove          19:44.52  155             
157 Bettross, Justin             Thomson               19:48.03  156             
158 Greene, Walten               Central, Carroll      19:48.45  157             
159 Fountain, Tyler              West Laurens          19:48.90  158             
160 Brown, Seth                  Central, Carroll      19:51.79  159             
161 Young, Gyasi                 Westover              19:52.30  160             
162 Mills, Dillan                Carrollton            19:52.74  161             
163 Nakayama, Patrick            Veterans              19:53.21  162             
164 Shivers, Shuntavian          Cairo                 19:57.27  163             
165 Joiner, Sean                 Veterans              19:58.37  164             
166 Cosby, Branson               Columbus              19:59.52  165             
167 Paige, Deion                 Westover              19:59.82  166             
168 Walke, Campbell              West Laurens          20:00.43  167             
169 Bennett, Ryan                Veterans              20:01.14  168             
170 Cravey, Zach                 Cartersville          20:04.41  169             
171 Green, Jarad                 Central, Carroll      20:05.19  170             
172 Wallace, Troy                Veterans              20:06.08  171             
173 Hill, Derex                  Cairo                 20:07.29  172             
174 Allen, Joe                   Mary Persons          20:08.39  173             
175 Mixon, Antonio               Cross Creek           20:10.37  174             
176 Wheeler, Kyle                Mary Persons          20:10.78  175             
177 Hammock, Michael             Eastside              20:12.23  176             
178 Copeland, Demarcus           Central, Carroll      20:16.55  177             
179 Hines, Darrel                Monroe                20:18.14  178             
180 Hooie, John                  Dalton                20:18.81  179             
181 Hancock, Jake                Sandy Creek           20:19.27  180             
182 Walton, John                 Mary Persons          20:20.88  181             
183 Gawthrup, Hunter             West Laurens          20:21.83  182             
184 Bass, Joel                   Cairo                 20:24.27  183             
185 McFatter, Joseph             Cairo                 20:29.52  184             
186 Flowers, Alexander           Cairo                 20:29.84  185             
187 LeBlanc, Daniel              Sandy Creek           20:34.26  186             
188 Willard, Seth                Locust Grove          20:34.90  187             
189 Self, Ryan                   Cross Creek           20:36.98  188             
190 Martinez, Gerardo            Central, Carroll      20:42.71  189             
191 Windsor, Josh                Cross Creek           20:51.85  190             
192 Craig, Steven                Locust Grove          20:57.63  191             
193 Yates, Fisher                Thomson               20:59.79  192             
194 Bellamy, Larry               Monroe                21:00.39  193             
195 Coker, Ryan                  Crisp County          21:02.08  194             
196 Parijs, Nick                 Cross Creek           21:02.56  195             
197 Corcoran, Nicolas            Locust Grove          21:03.65  196             
198 Belcher, Jackson             Crisp County          21:12.42  197             
199 Moranos, Turner              Pickens               21:13.18  198             
200 Hamilton, David              Monroe                21:22.26  199             
201 Collins, Tyler               Crisp County          21:23.62  200             
202 Gonzalez, Ivan               Washington County     21:26.50  201             
203 Garner, Christiaan           Mary Persons          21:27.81  202             
204 Powell, Jesse                West Laurens          21:29.05  203             
205 Hawkins, Andre'              Monroe                21:31.88  204             
206 Vicente, Alex                Cartersville          21:32.77  205             
207 Butler, Alvin                Monroe                21:40.13  206             
208 Bernard, Derrick             Monroe                21:46.47  207             
209 Gonzalez-Islas, Irving       Cairo                 21:47.43  208             
210 Hamill, Ryan                 Sandy Creek           21:49.89  209             
211 Gray, Joseph                 Cross Creek           21:54.57  210             
212 Whitehouse, Austin           Thomson               21:55.39  211             
213 Hinds, Channing              Crisp County          22:08.89  212             
214 Slater, Andrew               West Laurens          22:24.17  213             
215 McCauley, Kevin              Monroe                22:48.47  214             
216 Connor, Matt                 Thomson               22:49.07  215             
217 Edens, Carl                  West Laurens          22:55.72  216             
218 Brinkley, Johnny             Thomson               22:59.10  217             
219 Adams, Ford                  Thomson               23:08.13  218             
220 Smith, Francisco             Crisp County          24:17.35  219             
221 Hall, Tyler                  Cross Creek           24:33.00  220             
222 Porter, Darius               Crisp County          25:11.77  221             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St. Pius X                   74    2    9   12   23   28   37   59          
      Total Time:  1:24:13.09                                                    
         Average:    16:50.62                                                    
   2 North Hall                   97    1   14   18   19   45   61   73          
      Total Time:  1:24:47.67                                                    
         Average:    16:57.54                                                    
   3 Woodward Academy            127    4   20   24   31   48   93   94          
      Total Time:  1:26:13.26                                                    
         Average:    17:14.66                                                    
   4 West Hall                   143   13   15   27   36   52   60  150          
      Total Time:  1:27:08.91                                                    
         Average:    17:25.79                                                    
   5 Riverwood                   148   11   29   33   35   40   69   72          
      Total Time:  1:27:32.87                                                    
         Average:    17:30.58                                                    
   6 Washington County           162    6   16   21   49   70  146  201          
      Total Time:  1:27:12.00                                                    
         Average:    17:26.40                                                    
   7 Eagle's Landing             177    3   32   41   50   51   65  135          
      Total Time:  1:27:22.31                                                    
         Average:    17:28.47                                                    
   8 Allatoona                   203   22   30   43   46   62   90  101          
      Total Time:  1:28:46.23                                                    
         Average:    17:45.25                                                    
   9 Oconee County               269   34   38   42   75   80   85   92          
      Total Time:  1:30:10.13                                                    
         Average:    18:02.03                                                    
  10 Perry                       309   39   55   56   63   96  108  114          
      Total Time:  1:30:38.68                                                    
         Average:    18:07.74                                                    
  11 Hephzibah                   312   25   53   58   64  112  120  148          
      Total Time:  1:30:40.68                                                    
         Average:    18:08.14                                                    
  12 Columbus                    331    5   10   79  113  124  126  165          
      Total Time:  1:29:38.10                                                    
         Average:    17:55.62                                                    
  13 Gainesville                 362   17   26   74  104  141  145  152          
      Total Time:  1:31:22.86                                                    
         Average:    18:16.58                                                    
  14 Carrollton                  417    7   81   98  103  128  147  161          
      Total Time:  1:31:41.98                                                    
         Average:    18:20.40                                                    
  15 Grady                       431    8   77  106  119  121  149  151          
      Total Time:  1:31:55.76                                                    
         Average:    18:23.16                                                    
  16 LaGrange                    469   66   78  102  107  116  118  130          
      Total Time:  1:33:12.10                                                    
         Average:    18:38.42                                                    
  17 Eastside                    502   71   88   91  125  127  134  176          
      Total Time:  1:33:52.00                                                    
         Average:    18:46.40                                                    
  18 Westover                    508   54   57   95  142  160  166               
      Total Time:  1:34:06.12                                                    
         Average:    18:49.23                                                    
  19 Cartersville                526   83   84   89  131  139  169  205          
      Total Time:  1:34:20.95                                                    
         Average:    18:52.19                                                    
  20 Dalton                      534   97   99  105  110  123  144  179          
      Total Time:  1:34:15.28                                                    
         Average:    18:51.06                                                    
  21 Pickens                     535   44   82  133  136  140  198               
      Total Time:  1:34:27.21                                                    
         Average:    18:53.45                                                    
  22 Sandy Creek                 596   68  109  117  122  180  186  209          
      Total Time:  1:35:33.14                                                    
         Average:    19:06.63                                                    
  23 Central, Carroll            600   47   67  157  159  170  177  189          
      Total Time:  1:35:50.41                                                    
         Average:    19:10.09                                                    
  24 Veterans                    680   86  115  153  162  164  168  171          
      Total Time:  1:36:59.15                                                    
         Average:    19:23.83                                                    
  25 Mary Persons                694   76  132  138  173  175  181  202          
      Total Time:  1:37:28.90                                                    
         Average:    19:29.78                                                    
  26 Locust Grove                725  100  129  154  155  187  191  196          
      Total Time:  1:37:56.29                                                    
         Average:    19:35.26                                                    
  27 West Laurens                821  111  158  167  182  203  213  216          
      Total Time:  1:40:36.61                                                    
         Average:    20:07.32                                                    
  28 Cairo                       839  137  163  172  183  184  185  208          
      Total Time:  1:40:20.65                                                    
         Average:    20:04.13                                                    
  29 Thomson                     861   87  156  192  211  215  217  218          
      Total Time:  1:44:06.80                                                    
         Average:    20:49.36                                                    
  30 Cross Creek                 890  143  174  188  190  195  210  220          
      Total Time:  1:42:11.94                                                    
         Average:    20:26.39                                                    
  31 Monroe                      980  178  193  199  204  206  207  214          
      Total Time:  1:45:52.80                                                    
         Average:    21:10.56                                                    
  32 Crisp County               1022  194  197  200  212  219  221               
      Total Time:  1:50:04.36                                                    
         Average:    22:00.88                                                    
Share this