2011-2012 GHSA State Cross Country Results - Class AAA Boys

 Carrollton High School                                     HY-TEK's Meet Manager
             2011GHSA State Cross Country Championships - 11/5/2011              
                             Carrollton High School                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 7  Men 5k Run CC AAA
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Roth, Bailey                 Eagle's Landing       15:54.13    1             
  2 Coburn, Zane                 Grady                 16:03.55                  
  3 Sprague, Austin              St. Pius X            16:05.09    2             
  4 Gonzalez, Luis               North Hall            16:11.59    3             
  5 Jones, Adam                  Columbus              16:16.21    4             
  6 Lawson, Brandon              North Hall            16:27.32    5             
  7 Tirrell, Calvin              St. Pius X            16:34.23    6             
  8 McConnell, Robert            Riverwood             16:42.63    7             
  9 Hernandez, Said              Riverwood             16:43.63    8             
 10 Jones, Preston               Columbus              16:48.21    9             
 11 Sands, Drew                  Woodward Academy      16:55.03   10             
 12 Nix, Witt                    North Hall            16:58.61   11             
 13 Holifield, River             Woodward Academy      17:00.58   12             
 14 Whetten, Andrew              Druid Hills           17:01.33   13             
 15 Deccareau, Thomas            Allatoona             17:01.75   14             
 16 Lumb, Ray                    Druid Hills           17:03.10   15             
 17 Gault, Jimmy                 West Hall             17:03.41   16             
 18 Anastasiades, Andrew         St. Pius X            17:05.63   17             
 19 Hughes, Beau                 Central, Carroll      17:09.09   18             
 20 Bellows, Drew                Pickens               17:10.70   19             
 21 Williams, Corbin             Allatoona             17:15.24   20             
 22 Schuebert, Bryce             North Hall            17:18.19   21             
 23 McDaniel, Owen               Riverwood             17:18.91   22             
 24 Coggins, Andrew              LaGrange              17:20.08   23             
 25 Ferrugia, Joseph             St. Pius X            17:20.62   24             
 26 Murfee, Alex                 Woodward Academy      17:21.17   25             
 27 Beach, Chris                 St. Pius X            17:23.71   26             
 28 Balte, Matthew               Central, Carroll      17:24.58   27             
 29 Silliman, Collin             Woodward Academy      17:25.54   28             
 30 Martin, Hill                 Woodward Academy      17:28.36   29             
 31 Jones, Phillip               Riverwood             17:29.04   30             
 32 Woolfolk, Clay               Veterans              17:29.40   31             
 33 Cohen, Daniel                Riverwood             17:32.40   32             
 34 Nguyen, Brandon              West Hall             17:32.97   33             
 35 Cato, Brian                  Eagle's Landing       17:33.85   34             
 36 Reeves, Christian            Allatoona             17:34.40   35             
 37 LoCicero, Tucker             North Hall            17:36.62   36             
 38 Bigby, Jamie                 Sandy Creek           17:37.72   37             
 39 Fangmann, Levi               White County          17:38.61   38             
 40 Parker, Jake                 Woodward Academy      17:41.68   39             
 41 Lozoya, Luis                 Pickens               17:42.20   40             
 42 Templeton, Sergei            St. Pius X            17:43.18   41             
 43 Saucier, Zach                Columbus              17:44.12   42             
 44 Crawford, Ean                Veterans              17:44.67   43             
 45 Peak, Jackson                Allatoona             17:46.33   44             
 46 Roberds, Wake                Oconee County         17:50.23   45             
 47 Jimmy, Mehserle              Perry                 17:50.62   46             
 48 Watson, Caleb                Mary Persons          17:51.11   47             
 49 Willis, Rex                  Sandy Creek           17:51.75   48             
 50 Burnett, Chris               Woodward Academy      17:54.43   49             
 51 Green, Rashad                Hephzibah             17:56.38   50             
 52 Hernandez, Anthony           Dalton                17:56.79   51             
 53 Woodard, Justin              Hephzibah             17:57.38   52             
 54 Stanley, Matt                Allatoona             17:58.51   53             
 55 Ingram, Wyatt                Pickens               17:58.98   54             
 56 Scruggs, Omar                Druid Hills           17:59.34   55             
 57 Morris, Sam                  Riverwood             18:01.06   56             
 58 Emory, Cassidy               Carrollton            18:02.46   57             
 59 Chontos, Dominick            Sandy Creek           18:03.31   58             
 60 Atkinson, Max                Druid Hills           18:04.59   59             
 61 Pate, Dale                   Worth County          18:08.06   60             
 62 McNeil, Paul                 St. Pius X            18:08.51   61             
 63 Johnson-Weeks, Michael       Eastside              18:13.68   62             
 64 Mustafaa, Hakeem             Shaw                  18:14.15                  
 65 Agenjo, Robert               Sandy Creek           18:17.30   63             
 66 Lee, Jared                   North Hall            18:19.12   64             
 67 John, Weaks                  Perry                 18:19.57   65             
 68 Bonner, Christopher          Washington County     18:20.61   66             
 69 Crowder, Michael             Carrollton            18:21.14   67             
 70 Tyler, Claxton               Perry                 18:22.64   68             
 71 Veasley, Ricktavious         Washington County     18:24.44   69             
 72 Medford, Joel                Druid Hills           18:24.89   70             
 73 Hamill, Ryan                 Sandy Creek           18:25.39   71             
 74 Alcantar, Miguel             Dalton                18:25.89   72             
 75 Simon, Jordan                Allatoona             18:26.28   73             
 76 Foster, Chris                Carrollton            18:26.63   74             
 77 Thompson, Austin             White County          18:26.98   75             
 78 Mack, Tevin                  Westover              18:29.65   76             
 79 Burns, Chavis                Eagle's Landing       18:30.75   77             
 80 Herrera, Roger               Cartersville          18:31.15   78             
 81 Hickom, Troy                 Cartersville          18:34.79   79             
 82 London, Johnathon            Hephzibah             18:35.18   80             
 83 Ellwanger, Joey              Eastside              18:35.99   81             
 84 Silvis, Ryan                 Spalding              18:36.39   82             
 85 Iniguez, Junior              West Hall             18:39.21   83             
 86 McDaniel, Conner             Riverwood             18:39.93   84             
 87 Tolliver, Joshua             Hephzibah             18:40.97   85             
 88 Reed, Marshall               Oconee County         18:41.44   86             
 89 Williams, Marlo              LaGrange              18:42.56   87             
 90 Wilson, Boyd                 Allatoona             18:42.87   88             
 91 Pineda, Brandon              Dalton                18:45.02   89             
 92 Farrow, Ryan                 Eastside              18:45.95   90             
 93 Bonner, Jeremy               Westover              18:46.33   91             
 94 Bruce, Levi                  Pickens               18:46.72   92             
 95 Johnston, Clayton            Pickens               18:47.05   93             
 96 Richey, Jordan               Eagle's Landing       18:47.85   94             
 97 Craig, Michon                Rutland               18:48.33   95             
 98 Crowe, Lawson                Cartersville          18:48.65   96             
 99 Osakue, Sam                  Eagle's Landing       18:49.50   97             
100 Smith, John Isaac            Oconee County         18:49.94   98             
101 Jackson, Reid                Perry                 18:50.37   99             
102 Wilde, Ben                   Oconee County         18:50.80  100             
103 Morrison, Tommy              Cartersville          18:52.05  101             
104 Haywood, Clayton             Columbus              18:53.44  102             
105 Harris, Kentavious           Westover              18:54.48  103             
106 Hill, Devan                  Cairo                 18:55.52  104             
107 Chapman, Addison             Mary Persons          18:55.90  105             
108 Folsom, Chris                Eagle's Landing       18:56.29  106             
109 Brown, Seth                  Central, Carroll      18:56.66  107             
110 Parker, John                 LaGrange              18:59.58  108             
111 Cook, Stephen                Howard                19:04.42                  
112 Bushey, John                 White County          19:05.71  109             
113 Lamar, Juwan                 Richmond Academy      19:06.96  110             
114 Bell, Adrian                 Hephzibah             19:07.58  111             
115 Blake, Daniel                Spalding              19:09.65  112             
116 Martinez, Anthony            Carrollton            19:10.42  113             
117 O'Neil, Kenya                Hephzibah             19:10.94  114             
118 Walters, Wesley              Oconee County         19:11.29  115             
119 Bridges, Joseph (Bo)         Columbus              19:11.62  116             
120 Noorbakhsh, Komron           Druid Hills           19:11.97  117             
121 Newport, Sam                 Carrollton            19:12.27  118             
122 Allen, Joe                   Mary Persons          19:12.64  119             
123 Galvan, Luis                 North Hall            19:12.95  120             
124 Wood, Asa                    White County          19:13.31  121             
125 Willis, Zach                 Oconee County         19:13.63  122             
126 Cravey, Zach                 Cartersville          19:14.04  123             
127 Salaices, Noel               Dalton                19:14.44  124             
128 Hoke, Morrow                 Perry                 19:14.83  125             
129 Ousley, Quenterrious         Westover              19:15.18  126             
130 Plowden, Jack                Westover              19:15.54  127             
131 Beaulieu, Trey               West Hall             19:17.28  128             
132 Gordy, Will                  Carrollton            19:17.94  129             
133 Cherry, Jack                 Druid Hills           19:18.52  130             
134 Frazer, Corey                Eagle's Landing       19:18.83  131             
135 Hamill, Devin                Sandy Creek           19:19.19  132             
136 Hagans, Stanloveion          Washington County     19:21.16  133             
137 Greenfield, Tucker           Westover              19:21.58  134             
138 Harney, Julian               Pickens               19:22.94  135             
139 Perez, Francisco             Dalton                19:23.54  136             
140 Miller, Jason                Oconee County         19:23.98  137             
141 Whisnant, Brandon            White County          19:24.35  138             
142 Williams, Ben                Sandy Creek           19:24.68  139             
143 Harper, Harrison             Richmond Academy      19:25.05  140             
144 Martinez, Gerardo            Dalton                19:25.69  141             
145 Dugan, Michael               Veterans              19:26.99  142             
146 Wilder, Aaron                Columbus              19:30.01  143             
147 Taylor, Ben                  Mary Persons          19:30.59  144             
148 Diaz, Angel                  West Hall             19:31.35  145             
149 Hernandez, Jonathan          Dalton                19:32.12  146             
150 Eli, Lines                   Veterans              19:32.89  147             
151 Ryan, Wynn                   Perry                 19:36.12  148             
152 Mitchell, Freeman            Perry                 19:36.67  149             
153 Bodony, Brandon              Veterans              19:37.57  150             
154 Winget, Chad                 White County          19:38.07  151             
155 Boney, Tranious              Hephzibah             19:38.84  152             
156 Piland, Bret                 Spalding              19:39.77  153             
157 Bell, R.L.                   Rutland               19:40.81  154             
158 Garmon, Lars                 Central, Carroll      19:41.44  155             
159 Efferson, Christain          White County          19:41.80  156             
160 Raiford, Dorsey              West Hall             19:43.88  157             
161 Rodriguez, Joshua            Columbus              19:44.25  158             
162 Eady, Luke                   Rutland               19:44.71  159             
163 Shivers, Shuntavian          Cairo                 19:46.60  160             
164 Hughes, Hunter               Central, Carroll      19:47.60  161             
165 Crawford, Kasay              Worth County          19:53.25  162             
166 Green, Kyle                  Central, Carroll      19:53.88  163             
167 Jenkins, Hunter              Worth County          19:54.80  164             
168 Moranos, Turner              Pickens               19:57.34  165             
169 Jackson, Antonio             Washington County     19:59.23  166             
170 Alexander, Ethan             Cartersville          19:59.69  167             
171 Martin, Coleman              Mary Persons          20:00.09  168             
172 Braswell, Justin             Washington County     20:01.50  169             
173 Myrick, Hunter               Cartersville          20:05.37  170             
174 Trippe, Nathan               Carrollton            20:10.71  171             
175 Bennett, Ryan                Veterans              20:11.59  172             
176 Jenkins, Ryan                Spalding              20:12.53  173             
177 Yeomans, Kyle                Eastside              20:15.69  174             
178 Poole, Quintaveon            Washington County     20:17.57  175             
179 Hill, Derex                  Cairo                 20:18.97  176             
180 Hayden, Dakota               Spalding              20:19.33  177             
181 Flowers, Alexander           Cairo                 20:20.05  178             
182 Anderson, Scott              Central, Carroll      20:21.04  179             
183 Evans, Joseph                Rutland               20:23.31  180             
184 Wheeler, Kyle                Mary Persons          20:24.48  181             
185 Haro-Oropeza, Hiram          LaGrange              20:30.85  182             
186 Hesketh, Kyle                Veterans              20:31.72  183             
187 Clark, Demashawn             Thomson               20:32.40  184             
188 Tam, Bailey                  Thomson               20:36.55  185             
189 Langford, Jacob              Mary Persons          20:38.73  186             
190 Mayer, Dylan                 Worth County          20:47.62  187             
191 Haler, Conner                Eastside              20:59.28  188             
192 McFatter, Joseph             Cairo                 20:59.77  189             
193 Knight, Austin               Eastside              21:01.93  190             
194 Bice, Will                   Westover              21:03.75  191             
195 Thompson, James              Washington County     21:05.54  192             
196 Mitchell, Jack               Eastside              21:06.36  193             
197 Eady, Jon                    Spalding              21:10.80  194             
198 Whitehead, Carl              Richmond Academy      21:28.84  195             
199 Kittrell, Graham             LaGrange              21:33.89  196             
200 Pajaro, Jose                 West Hall             21:37.72  197             
201 Whitehouse, Austin           Thomson               21:44.22  198             
202 Taylor, Josh                 Thomson               21:45.56  199             
203 McDonald, Vernell            Richmond Academy      21:48.50  200             
204 Thompson, Bryce              Spalding              21:53.72  201             
205 Dowell, Jordan               Worth County          22:01.42  202             
206 Bellamy, Larry               Monroe                22:14.73  203             
207 Hamilton, David              Monroe                22:15.46  204             
208 Morine, Jonothan             Monroe                22:17.15  205             
209 Hawkins, Andre'              Monroe                22:17.80  206             
210 Yates, Fisher                Thomson               22:19.50  207             
211 Candidate, Ryan              Monroe                22:25.55  208             
212 Carline, John                Cairo                 22:26.73  209             
213 Franciso, Mateo              Cairo                 22:28.12  210             
214 Farley, Rakeem               Worth County          22:41.49  211             
215 Eversley, Kevin              Rutland               22:56.90  212             
216 Hines, Darryl                Monroe                23:00.52  213             
217 McCauley, Kevin              Monroe                23:07.15  214             
218 Snelling, Corbin             Richmond Academy      23:25.09  215             
219 Walden, Reid                 Thomson               23:59.44  216             
220 Love, Cameron                Rutland               24:36.11  217             
221 McQuaig, Alan                Thomson               25:20.69  218             
222 Williams, Tykearis           Worth County          25:31.14  219             
223 Lawrence, Savonce            Rutland               25:44.91  220             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St. Pius X                   75    2    6   17   24   26   41   61          
      Total Time:  1:24:29.28                                                    
         Average:    16:53.86                                                    
   2 North Hall                   76    3    5   11   21   36   64  120          
      Total Time:  1:24:32.33                                                    
         Average:    16:54.47                                                    
   3 Riverwood                    99    7    8   22   30   32   56   84          
      Total Time:  1:25:46.61                                                    
         Average:    17:09.33                                                    
   4 Woodward Academy            104   10   12   25   28   29   39   49          
      Total Time:  1:26:10.68                                                    
         Average:    17:14.14                                                    
   5 Allatoona                   166   14   20   35   44   53   73   88          
      Total Time:  1:27:36.23                                                    
         Average:    17:31.25                                                    
   6 Druid Hills                 212   13   15   55   59   70  117  130          
      Total Time:  1:28:33.25                                                    
         Average:    17:42.65                                                    
   7 Columbus                    273    4    9   42  102  116  143  158          
      Total Time:  1:28:53.60                                                    
         Average:    17:46.72                                                    
   8 Sandy Creek                 277   37   48   58   63   71  132  139          
      Total Time:  1:30:15.47                                                    
         Average:    18:03.10                                                    
   9 Pickens                     298   19   40   54   92   93  135  165          
      Total Time:  1:30:25.65                                                    
         Average:    18:05.13                                                    
  10 Eagle's Landing             303    1   34   77   94   97  106  131          
      Total Time:  1:29:36.08                                                    
         Average:    17:55.22                                                    
  11 Hephzibah                   378   50   52   80   85  111  114  152          
      Total Time:  1:32:17.49                                                    
         Average:    18:27.50                                                    
  12 Perry                       403   46   65   68   99  125  148  149          
      Total Time:  1:32:38.03                                                    
         Average:    18:31.61                                                    
  13 West Hall                   405   16   33   83  128  145  157  197          
      Total Time:  1:32:04.22                                                    
         Average:    18:24.85                                                    
  14 Carrollton                  429   57   67   74  113  118  129  171          
      Total Time:  1:33:12.92                                                    
         Average:    18:38.59                                                    
  15 Oconee County               444   45   86   98  100  115  122  137          
      Total Time:  1:33:23.70                                                    
         Average:    18:40.74                                                    
  16 Central, Carroll            468   18   27  107  155  161  163  179          
      Total Time:  1:32:59.37                                                    
         Average:    18:35.88                                                    
  17 Dalton                      472   51   72   89  124  136  141  146          
      Total Time:  1:33:45.68                                                    
         Average:    18:45.14                                                    
  18 Cartersville                477   78   79   96  101  123  167  170          
      Total Time:  1:34:00.68                                                    
         Average:    18:48.14                                                    
  19 White County                481   38   75  109  121  138  151  156          
      Total Time:  1:33:48.96                                                    
         Average:    18:45.80                                                    
  20 Veterans                    513   31   43  142  147  150  172  183          
      Total Time:  1:33:51.52                                                    
         Average:    18:46.31                                                    
  21 Westover                    523   76   91  103  126  127  134  191          
      Total Time:  1:34:41.18                                                    
         Average:    18:56.24                                                    
  22 Mary Persons                583   47  105  119  144  168  181  186          
      Total Time:  1:35:30.33                                                    
         Average:    19:06.07                                                    
  23 Eastside                    595   62   81   90  174  188  190  193          
      Total Time:  1:36:50.59                                                    
         Average:    19:22.12                                                    
  24 LaGrange                    596   23   87  108  182  196                    
      Total Time:  1:37:06.96                                                    
         Average:    19:25.40                                                    
  25 Washington County           603   66   69  133  166  169  175  192          
      Total Time:  1:36:06.94                                                    
         Average:    19:13.39                                                    
  26 Spalding                    697   82  112  153  173  177  194  201          
      Total Time:  1:37:57.67                                                    
         Average:    19:35.54                                                    
  27 Worth County                775   60  162  164  187  202  211  219          
      Total Time:  1:40:45.15                                                    
         Average:    20:09.03                                                    
  28 Rutland                     800   95  154  159  180  212  217  220          
      Total Time:  1:41:34.06                                                    
         Average:    20:18.82                                                    
  29 Cairo                       807  104  160  176  178  189  209  210          
      Total Time:  1:40:20.91                                                    
         Average:    20:04.19                                                    
  30 Richmond Academy            860  110  140  195  200  215                    
      Total Time:  1:45:14.44                                                    
         Average:    21:02.89                                                    
  31 Thomson                     973  184  185  198  199  207  216  218          
      Total Time:  1:46:58.23                                                    
         Average:    21:23.65                                                    
  32 Monroe                     1026  203  204  205  206  208  213  214          
      Total Time:  1:51:30.69                                                    
         Average:    22:18.14                                                    
Share this