2011 Class AAAA GHSA Boys Golf Results

Team Results

 

Place Team Score
1.  Glynn Academy 283 
   Zach Hartman 68 
   Scott Wolfes 69 
   Glenn Jones 78 
   Weston Rawls 74 
   Will Johnson 72 
   Tucker Anderson 77 
 
2.  Johns Creek 293 
   Ben Holm 78 
   Ryan Najim 82 
   P.J. Riner 72 
   Spencer Yi 72 
   Austin Glover 71 
   Matt Anderson 78 
 
3.  Marist 297 
   Matt Bell 79 
   John Quirk 72 
   Will Maggard 78 
   Mitchell Yates 71 
   Jack Larkin 82 
   Elton Chang 76 
 
4.  Northside, Columbus 298 
   Travis Oestmann 73 
   Chris Campos 73 
   Bryant Mathews 76 
   Eric Graddy 87 
   Michael Cranston 76 
   Austin Smith 87 
 
5.  Greenbrier 300 
   Cody Shaffer 71 
   Austin Vick 75 
   Rob Robertson 82 
   Taylor Grove 79 
   Evan Usry 78 
   Jonathan Lilly 76 
 
6.  South Forsyth 304 
   Chris Guglielmo 77 
   Drew Latini 77 
   Myles Smith 76 
   Josh Hill 74 
   Drew Schmidt 92 
   Grant Young 82 
 
7.  Kell 307 
   Michael Hines 67 
   Christian Bernal 78 
   John Krupilis 87 
   Mark DeCoster 81 
   Matt Suriver 81 
   David DeCoster 93 
 
8.  Northgate 310 
   Brad Dull 78 
   Connor Edwards 74 
   Adam Rabern 83 
   Paden Harvey 79 
   Payton Usher 79 
   Cameron Lowery 86 
 
9.  Habersham Central 312 
   Tanner Batson 76 
   Michael Thompson 82 
   Jake Brooks 77
   Jared Brooks 83 
   Jake Price 78 
   Greg Reabold 81 
 
10.  Union Grove 318 
   Jin Kim 81 
   Justin Connelly 70 
   Current Dampier 80 
   Drew Sparks 88 
   Mitch Parker 87 
   Clay Cape 95 
 
11.  North Paulding 327 
   Dave Hensley 76 
   Rex Ross 76 
   Ryan Woolard 88 
   Ryan Hoover 87 
   Anthony Jokich 93 
   Robby Wells 91 
 
12.  Houston County 334
   Morgan Giddens 81 
   Hunter Wilson 85 
   Justin Tankersley 83 
   Jonathan Hortman 85 
   Ross Dempsey 107 
   Hadyn Hefner 85 
 
13.  Dunwoody 338 
   Ryan Elmore 75 
   Will Trask DNS 
   John Wright 85 
   Max Trask 100 
   Cameron LaRose 95 
   Jordan Haas 83 
 
14. Flowery Branch 339
  Sean McKnight 94 
  Garhett Gentry 106 
  Kameron Williams 79 
  Ryan Tewksbury 99 
  Colby Stone 81 
  Alex Gossett 85 
 
15.  Lovejoy 445 
   Cameron Everett 84 
   James Dinkins 94 
   Johnathan Luttery 120 
   Julius Wilson 147 
 
16.  Riverdale 562 
   Joe Philaphet 79 
   Dante Broadnax 163 
   Earl Keith 139 
   Marquize Brown 181 
     
  Warner Robins  
  NIck Kishigians 77
     
  Effingham County  
  Wheaton Hall 75
     
  Starr's Mill  
  Chad Ring 78
     
  Tri-Cities  
  John Wesley Gilmore 81
     
  East Paulding  
  Buster Bruton 69
     
  Lakeside, DeKalb  
  Peter Pappas 81
     
  Lambert  
  Tommy Hoemeke 84
     
  Heritage, Conyers  
  Harrison Elliott 78

 

Low Medalists

Place Name Team Score
1.  Michael Hines Kell 67 
2.  Zach Hartman Glynn Academy  68 
Share this