2024-2025 Region Alignments

(*)Schools Not Playing Football
AAAAAA (57)
1-AAAAAA (6)
Camden County
Colquitt County
Lowndes
Richmond Hill
Tift County
Valdosta
2-AAAAAA (5)
Carrollton
Chapel Hill
Douglas County
East Coweta
Westlake
3-AAAAAA (8)
Campbell
Harrison
Hillgrove
McEachern
Osborne
Paulding County
Pebblebrook
South Cobb
4-AAAAAA (7)
Archer
Grayson
Grovetown
Heritage, Conyers
Newton
Rockdale County
South Gwinnett
5-AAAAAA (7)
Cherokee
Etowah
Marietta
North Cobb
North Paulding
Walton
Wheeler
6-AAAAAA (9)
Alpharetta
Denmark
Forsyth Central
Innovation Academy*
Lambert
North Atlanta
North Forsyth
South Forsyth
West Forsyth
7-AAAAAA (8)
Berkmar
Brookwood
Duluth
Meadowcreek
Norcross
North Gwinnett
Parkview
Peachtree Ridge
8-AAAAAA (7)
Buford
Central Gwinnett
Collins Hill
Dacula
Discovery
Mill Creek
Mountain View
AAAAA (61)
1-AAAAA (9)
Bradwell Institute
Brunswick
Effingham County
Evans
Glynn Academy
Greenbrier
Lakeside, Evans
South Effingham
Statesboro
2-AAAAA (6)
Coffee
Houston County
Lee County
Northside, Warner Robins
Thomas County Central
Veterans
3-AAAAA (8)
Banneker
Dutchtown
Hughes
Lovejoy
McIntosh
Morrow
Newnan
Northgate
4-AAAAA (8)
Arabia Mountain
Chamblee
Decatur
Dunwoody
Lakeside, DeKalb
Shiloh
Tri-Cities
Woodward Academy
5-AAAAA (8)
Alexander
East Paulding
Kennesaw Mountain
Lithia Springs
New Manchester
Rome
South Paulding
Villa Rica
6-AAAAA (8)
Creekview
Lassiter
Pope
River Ridge
Riverwood
Sequoyah
Sprayberry
Woodstock
7-AAAAA (7)
Chattahoochee
Gainesville
Johns Creek
Lanier
Milton
Roswell
Seckinger
8-AAAAA (7)
Alcovy
Apalachee
Clarke Central
Habersham Central
Jackson County
Loganville
Winder-Barrow
AAAA (61)
1-AAAA (6)
Benedictine
New Hampstead
Perry
Ware County
Warner Robins
Wayne County
2-AAAA (10)
Sub Region A
Eagle's Landing
Eagle's Landing Christian
Stockbridge
Union Grove
Woodland, Stockbridge
Sub Region B
Hampton
Jones County
Locust Grove
McDonough
Ola
3-AAAA (7)
Central, Carroll
Griffin
Harris County
Jonesboro
Mundy's Mill
Northside, Columbus
Starr's Mill
4-AAAA (8)
Creekside
Drew
Forest Park
Jackson, Atlanta
M. L. King
Mays
Midtown
Pace Academy
5-AAAA (10)
Sub Region A
Cross Keys
Marist
North Springs
Northview
Tucker
Sub Region B
Clarkston
Druid Hills
Lithonia
Southwest DeKalb
St. Pius X
6-AAAA (5)
Blessed Trinity
Cambridge
Centennial
Kell
Westminster
7-AAAA (8)
Allatoona
Cartersville
Cass
Cedartown
Dalton
Hiram
Southeast Whitfield
Woodland, Cartersville
8-AAAA (7)
Cedar Shoals
East Forsyth
Eastside
Flowery Branch
Madison County
North Oconee
Walnut Grove
AAA (63)
1-AAA (6)
Bainbridge
Cairo
Dougherty
Monroe
Peach County
Westover
2-AAA (9)
Fayette County
LaGrange
Mary Persons
Sandy Creek
Spalding
Trinity Christian
Troup County
Upson-Lee
Whitewater
3-AAA (10)
Sub Region A
Groves
Liberty County
Long County
Southeast Bulloch
Windsor Forest
Sub Region B
Beach
Calvary Day School
Islands
Jenkins
Johnson, Savannah
4-AAA (9)
Aquinas
Baldwin
Cross Creek
Harlem
Hephzibah
Howard
Richmond Academy
West Laurens
Westside, Augusta
5-AAA (8)
Cedar Grove
Douglass, Atlanta
Luella
Mt. Zion, Jonesboro
North Clayton
Riverdale
Stephenson
Stone Mountain
6-AAA (8)
Chestatee
Dawson County
Greater Atlanta Christian
Johnson, Gainesville
Lumpkin County
North Hall
Pickens
White County
7-AAA (7)
Adairsville
Calhoun
Gilmer
Heritage, Catoosa
LaFayette
Northwest Whitfield
Ridgeland
8-AAA (6)
Cherokee Bluff
East Hall
Jefferson
Monroe Area
Oconee County
West Hall
AA (58)
1-AA (8)
Carver, Columbus
Columbus
Hardaway
Jordan
Kendrick
Shaw
Spencer
Sumter County
2-AA (6)
Callaway
Jackson
Morgan County
Pike County
Rutland
Westside, Macon
3-AA (6)
Appling County
Cook
Crisp County
Pierce County
Savannah Arts Academy*
Tattnall County
4-AA (9)
Burke County
Butler
Davidson Fine Arts*
Glenn Hills
Johnson, Augusta*
Josey
Laney
Technical Career Magnet*
Thomson
5-AA (8)
Carver, Atlanta
Coretta Scott King Academy*
Hapeville
Holy Innocents'
KIPP Atlanta Collegiate
Lovett
Therrell
Washington
6-AA (6)
Columbia
Drew Charter School*
Miller Grove
Redan
Salem
South Atlanta
7-AA (9)
Coahulla Creek
Lakeview-Ft. Oglethorpe
Murray County
North Cobb Christian
North Murray
Ringgold
Rockmart
Sonoraville
Union County
8-AA (6)
East Jackson
Franklin County
Hart County
Hebron Christian Academy
Prince Avenue Christian
Stephens County
A Division I (77)
1-A Division I (7)
Bacon County
Berrien
Brantley County
Fitzgerald
Jeff Davis
Thomasville
Worth County
2-A Division I (10)
Sub Region A
ACE Charter
Bleckley County
Central, Macon
Northeast
Southwest
Sub Region B
Dodge County
Dublin
East Laurens
Jefferson County
Washington County
3-A Division I (7)
Savannah Christian
Savannah Country Day
St. Vincent's Academy*
Swainsboro
Toombs County
Vidalia
Woodville-Tompkins*
4-A Division I (10)
Sub Region A
Greenforest Christian*
McNair
Southwest Atlanta Christian*
Towers
W. D. Mohammed*
Sub Region B
Jasper County
Lamar County
Putnam County
Social Circle
Utopian Academy
5-A Division I (18)
Sub Region A
Fellowship Christian
King's Ridge
Mount Vernon
Mt. Bethel Christian*
Mt. Pisgah Christian
St. Francis
Weber School*
Wesleyan
Sub Region B
Atlanta International*
B.E.S.T Academy
Ben Franklin Academy*
DeKalb School of the Arts*
Galloway*
Landmark Christian
Mt. Paran Christian
Paideia*
Walker
Whitefield Academy
6-A Division I (7)
Bremen
Darlington
Haralson County
Heard County
Model
Pepperell
Temple
7-A Division I (9)
Armuchee
Chattooga
Christian Heritage
Coosa
Dade County
Dalton Academy*
Fannin County
Gordon Central
Gordon Lee
8-A Division I (9)
Athens Academy
Athens Christian
Banks County
Barrow*
Commerce
Elbert County
Oglethorpe County
Providence Christian
Rabun County
A Division II (81)
1-A Division II (15)
Sub Region A
Calhoun County*
Early County
Pataula Charter
Quitman County*
Randolph-Clay
Southwest Georgia STEM*
Stewart County*
Terrell County
Sub Region B
Baconton
Baker County*
Miller County
Mitchell County
Pelham
Seminole County
Spring Creek
2-A Division II (8)
Atkinson County*
Brooks County
Charlton County
Clinch County
Echols County*
Irwin County
Lanier County
Turner County
3-A Division II (12)
Sub Region A
Emanuel County Institute
Jenkins County
Metter
Portal
Screven County
Steam Academy*
Sub Region B
Bryan County
Claxton
McIntosh County Academy
Savannah
Savannah Classical*
Savannah Early College*
4-A Division II (7)
Dooly County
Hawkinsville
Montgomery County
Telfair County
Treutlen
Wheeler County
Wilcox County
5-A Division II (9)
Georgia Academy for Blind*
Georgia Military College
Georgia School for Innovation*
Glascock County
Hancock Central
Johnson County
Stilwell Arts*
Twiggs County
Wilkinson County
6-A Division II (10)
Sub Region A
Central, Talbotton
Chattahoochee County
Marion County
Rainey-McCullers*
Webster County*
Sub Region B
Crawford County
Furlow Charter*
Macon County
Schley County
Taylor County
7-A Division II (12)
Sub Region A
Bowdon
Georgia School for Deaf*
Manchester
Mt. Zion, Carroll
Northwest Classical Academy*
Trion
Sub Region B
Atlanta Classical*
Elite Scholars Academy*
Fulton Leadership Academy*
Genesis Innovation*
Georgia Fugees Academy*
Greenville
8-A Division II (8)
Greene County
Lake Oconee Academy
Lincoln County
Taliaferro County*
Towns County
Warren County
Washington-Wilkes
Woody Gap*
458 Schools
(46) Schools Not Playing Football