Boys Track Meet Results as of May 8, 2008

Boys Final Results - 2008

Classification: A


1600 METER RUN
Place Name School Time Points
1 Jake Lethbridge Our Lady of Mercy (5-A) 4:31.420 10
2 Matt Lethbridge Our Lady of Mercy (5-A) 4:31.930 8
3 Andrew Rogan Prince Avenue Christian (8-A) 4:35.610 6
4 Tom Woods Taylor County (4-A) 4:35.660 4
5 Taylor Kellogg Athens Christian (8-A) 4:38.110 2
6 Malcolm Brooks Taliaferro County (7-A) 4:46.400 1
7 James Bramblett Jenkins County (3-A) 4:46.750 0
8 Jessie Lipscomb Bremen (6-A) 4:48.640 0
9 Trey Privott Brookstone (4-A) 4:53.240 0
10 Samuel Caldwell Bremen (6-A) 4:59.600 0
11 Tony Williams Clinch County (1-A) 5:00.850 0
12 Brandon Wade Jenkins County (3-A) 5:03.890 0
13 Terrance Rhodes Taliaferro County (7-A) 5:16.970 0
14 Quintavious Bell Dooly County (2-A) 5:18.470 0
15 Chris Chambers Turner County (2-A) 5:35.090 0
16 Nick Ellis Clinch County (1-A) 5:42.390 0

HIGH JUMP

Place Name School Height Points
1 Carmetrick Ross Schley County (4-A) 6' 8.000" 10
2 Greg Powell Landmark Christian (5-A) 6' 8.000" 8
3 Avery Cheeks Bowdon (6-A) 6' 6.000" 6
4 Ben Moon Athens Christian (8-A) 6' 6.000" 4
5 Nick Marshall Wilcox County (2-A) 6' 4.000" 2
6 Abdul Deen Tallulah Falls (8-A) 6' 4.000" 1
7 Torian Ware Taliaferro County (7-A) 6' 2.000" 0
8 Justin Raymond Portal (3-A) 6' 2.000" 0

LONG JUMP

Place Name School Distance Points
1 Theseus Jackson Wilkinson County (7-A) 22' 9.500" 10
2 Tyler Taylor Dooly County (2-A) 22' 8.750" 8
3 Antonio Benton Warren County (7-A) 22' 0.000" 6
4 Justin Raymond Portal (3-A) 21' 10.250" 4
5 Avery Cheeks Bowdon (6-A) 21' 5.000" 2
6 Alfonzo Dennard Wilcox County (2-A) 21' 3.000" 1
7 Chase Keller Commerce (8-A) 20' 11.750" 0
8 Darius Hamler Central, Talbotton (4-A) 20' 11.000" 0

POLE VAULT

Place Name School Height Points
1 Tyler Porter Jefferson (8-A) 14' 2.000" 10
2 Ben Moon Athens Christian (8-A) 13' 6.000" 8
3 Derek Roberts Gordon Lee (6-A) 12' 0.000" 6
4 Manny Hinkle Gordon Lee (6-A) 12' 0.000" 4
5 Chad Thames Landmark Christian (5-A) 11' 6.000" 2
6 Justin Ray Brookstone (4-A) 10' 6.000" 1
7 James Clemmons Brookstone (4-A) 10' 0.000" 0
7 Jonathan Shupenus Our Lady of Mercy (5-A) 10' 0.000" 0

SHOT PUT

Place Name School Distance Points
1 Ryan Smith Athens Christian (8-A) 55' 7.500" 10
2 Travis Rogers Eagle's Landing Christian (5-A) 52' 3.500" 8
3 Jay Stansberry Bremen (6-A) 50' 4.500" 6
4 Germanuel Baldwin Central, Talbotton (4-A) 49' 2.000" 4
5 Chris Bellamy Claxton (3-A) 48' 6.000" 2
6 Jontu Solomon Schley County (4-A) 48' 5.000" 1
7 Curtis Williams Warren County (7-A) 47' 10.000" 0
8 Marc Panu Whitefield Academy (5-A) 47' 3.500" 0

TRIPLE JUMP

Place Name School Distance Points
1 Carmetrick Ross Schley County (4-A) 45' 10.000" 10
2 Marlon Bryan Landmark Christian (5-A) 43' 5.500" 8
3 Charvis Mann Schley County (4-A) 43' 3.000" 6
4 Randall King Athens Christian (8-A) 42' 11.000" 4
5 Lester Green Turner County (2-A) 42' 7.500" 2
6 Tommy Seals Warren County (7-A) 42' 7.500" 1
7 Andrew Glaize Landmark Christian (5-A) 42' 7.000" 0
8 Willie Gibson Wilcox County (2-A) 42' 6.250" 0

DISCUS

Place Name School Distance Points
1 Curtis Williams Warren County (7-A) 156' 5.000" 10
2 Dexter Morgan Jefferson (8-A) 155' 5.000" 8
3 Ryan Smith Athens Christian (8-A) 152' 4.000" 6
4 Jontu Solomon Schley County (4-A) 137' 4.000" 4
5 Jay Stansberry Bremen (6-A) 136' 7.000" 2
6 Leland McCluskey Brookstone (4-A) 133' 10.000" 1
7 Andrew Dunkleberger Whitefield Academy (5-A) 129' 0.000" 0
8 Andrew Fields Eagle's Landing Christian (5-A) 128' 2.000" 0

Team Results

1. Athens Christian 34
2. Schley County 31
3. Our Lady of Mercy 18
3. Landmark Christian 18
3. Jefferson 18
4. Warren County 17
5. Wilkinson County 10
5. Gordon Lee 10
6. Eagle's Landing Christian 8
6. Bremen 8
6. Dooly County 8
6. Bowdon 8
7. Prince Avenue Christian 6
8. Taylor County 4
8. Central, Talbotton 4
8. Portal 4
9. Wilcox County 3
10. Brookstone 2
10. Turner County 2
10. Claxton 2
11. Taliaferro County 1
11. Tallulah Falls 1

Classification: AA


1600 METER RUN
Place Name School Time Points
1 Chris Jones Union County (8-AA) 4:28.800 10
2 Matt Hanlon Wesleyan (6-AA) 4:34.470 8
3 Kyle Sherfesse Rockmart (7-AA) 4:36.880 6
4 Kwame Bush Laney (3-AA) 4:47.760 4
5 Dylan Fletcher Bleckley County (4-AA) 4:48.620 2
6 David Daniel Thomasville (1-AA) 4:49.200 1
7 Kyle Ashcroft Bleckley County (4-AA) 4:49.310 0
8 Ian Wraga North Oconee (8-AA) 4:53.360 0
9 J.B. Box Calhoun (7-AA) 4:54.400 0
10 Kris Covington Appling County (2-AA) 4:55.110 0
11 Denzell Jackson Jefferson County (3-AA) 4:55.630 0
12 Austin McDonald Fitzgerald (1-AA) 5:01.640 0
13 Abraham Dixon Marion County (5-AA) 5:03.600 0
14 Maurice Davison Rutland (5-AA) 5:05.380 0
15 Tommy Garcia Jeff Davis (2-AA) 5:21.980 0

HIGH JUMP

Place Name School Height Points
1 Craig Waring Vidalia (4-AA) 6' 8.000" 10
2 Latavius Benford Greene County (8-AA) 6' 6.000" 8
3 Erik Ingle Fannin County (8-AA) 6' 6.000" 6
4 Joemicah Thurmond Laney (3-AA) 6' 4.000" 4
5 Justin Stocks Rockmart (7-AA) 6' 4.000" 1.5
5 Karl Jones Screven County (3-AA) 6' 4.000" 1.5
7 Shavel Kelley Manchester (5-AA) 6' 4.000" 0
8 Demonte Nelson Buford (6-AA) 6' 2.000" 0

LONG JUMP

Place Name School Distance Points
1 Jonathan Roby Jeff Davis (2-AA) 23' 2.500" 10
2 Trebor Holmes Rockmart (7-AA) 23' 1.500" 8
3 Sernorise Perry Chattooga (7-AA) 22' 4.500" 6
4 Malcom Eady Swainsboro (3-AA) 21' 9.500" 4
5 Cornelius Roberts Screven County (3-AA) 21' 8.000" 2
6 Laquan Hogue Dodge County (4-AA) 21' 5.000" 1
7 K.D. Bancroft Greene County (8-AA) 21' 4.000" 0
8 Dontavious Cotton Crawford County (5-AA) 20' 6.500" 0

POLE VAULT

Place Name School Height Points
1 Fuery Hocking North Oconee (8-AA) 14' 0.000" 10
2 Patrick Collier Darlington (7-AA) 13' 6.000" 7
2 Steven Hirner Bleckley County (4-AA) 13' 6.000" 7
4 Davey Hunt Heard County (5-AA) 13' 0.000" 4
5 T.J. Byrd Dawson County (8-AA) 12' 6.000" 2
6 Trevor Gillum Holy Innocents' (6-AA) 12' 6.000" 1
7 Austin Crawford Greater Atlanta Christian (6-AA) 11' 6.000" 0
8 Kevin D'Aversa Westside, Augusta (3-AA) 11' 0.000" 0
8 Jacob Larkin Rockmart (7-AA) 11' 0.000" 0

SHOT PUT

Place Name School Distance Points
1 Jadon Harris Appling County (2-AA) 53' 11.000" 10
2 Dan Wiley Washington-Wilkes (8-AA) 52' 4.500" 8
3 Rashad McCoy Temple (7-AA) 51' 6.250" 6
4 Corbin Reynolds Greater Atlanta Christian (6-AA) 50' 4.250" 4
5 Cecil Bent Swainsboro (3-AA) 49' 1.250" 2
6 Artester McKinnon Brooks County (1-AA) 48' 9.000" 1
7 Blake Southerland Greater Atlanta Christian (6-AA) 48' 8.250" 0
8 William Purvis Dodge County (4-AA) 47' 3.250" 0

TRIPLE JUMP

Place Name School Distance Points
1 Rashad James Swainsboro (3-AA) 48' 0.000" 10
2 Jonathan Roby Jeff Davis (2-AA) 47' 10.000" 8
3 Brandon Harton Tattnall County (4-AA) 47' 4.500" 6
4 Brian Alexander Greene County (8-AA) 44' 7.000" 4
5 Greg Thomas Brooks County (1-AA) 44' 6.000" 2
6 Brandon Haywood Rockmart (7-AA) 44' 4.500" 1
7 Zach Gilbert East Jackson (8-AA) 43' 11.000" 0
8 Cellos Fulton Brooks County (1-AA) 43' 2.500" 0

DISCUS

Place Name School Distance Points
1 Dan Wiley Washington-Wilkes (8-AA) 163' 7.000" 10
2 Rashad McCoy Temple (7-AA) 153' 3.000" 8
3 Quintez Hayes Thomasville (1-AA) 146' 5.000" 6
4 Kyle Kinser Greater Atlanta Christian (6-AA) 144' 0.000" 4
5 Brandon Thompson Thomasville (1-AA) 140' 1.000" 2
6 Derreck Upshaw McIntosh County Academy (2-AA) 136' 4.000" 1
7 Eric McDaniel Calhoun (7-AA) 135' 8.000" 0
8 Daniel Farzley Cross Keys (6-AA) 132' 11.000" 0

Team Results

1. Washington-Wilkes 18
1. Jeff Davis 18
2. Rockmart 16.5
3. Swainsboro 16
4. Temple 14
5. Greene County 12
6. North Oconee 10
6. Appling County 10
6. Union County 10
6. Vidalia 10
7. Bleckley County 9
7. Thomasville 9
8. Wesleyan 8
8. Greater Atlanta Christian 8
8. Laney 8
9. Darlington 7
10. Tattnall County 6
10. Fannin County 6
10. Chattooga 6
11. Heard County 4
12. Screven County 3.5
13. Brooks County 3
14. Dawson County 2
15. Holy Innocents' 1
15. Dodge County 1
15. McIntosh County Academy 1

Classification: AAA


1600 METER RUN
Place Name School Time Points
1 Nick Long North Hall (7-AAA) 4:25.110 10
2 Charlie Sparks Columbus (2-AAA) 4:27.210 8
3 Mason Walker Cass (6-AAA) 4:30.220 6
4 Will Ficklen Spalding (4-AAA) 4:30.820 4
5 Tucker Hartley Westminster (5-AAA) 4:31.950 2
6 Stephen Waynick Shaw (2-AAA) 4:34.590 1
7 Nolan Clark North Hall (7-AAA) 4:35.290 0
8 Joel Padgett Oconee County (8-AAA) 4:35.400 0
9 Patrick Jagielski Blessed Trinity (5-AAA) 4:39.630 0
10 Josh Giannoni Elbert County (8-AAA) 4:41.060 0
11 Lil Diamond Jones Monroe (1-AAA) 4:49.900 0
12 Cory Camp Carrollton (6-AAA) 4:50.500 0
13 Thomas Chapman Westover (1-AAA) 4:50.840 0
14 David Cassidy Richmond Hill (3-AAA) 4:52.770 0
15 Robbie Davis Washington County (3-AAA) 4:59.450 0

HIGH JUMP

Place Name School Height Points
1 Otis Clark Flowery Branch (7-AAA) 6' 8.000" 10
2 Brian Bryant Dougherty (1-AAA) 6' 8.000" 8
3 Maalik Reynolds Westminster (5-AAA) 6' 6.000" 5
3 Stephen Eckenroth West Hall (7-AAA) 6' 6.000" 5
5 Jarius Gibson Cross Creek (3-AAA) 6' 6.000" 1.5
5 Darius Harris Sandy Creek (6-AAA) 6' 6.000" 1.5
7 Sir Paul Jones Monroe (1-AAA) 6' 4.000" 0
8 Bobby Burum Burke County (3-AAA) 6' 4.000" 0

LONG JUMP

Place Name School Distance Points
1 Christian Taylor Sandy Creek (6-AAA) 25' 6.000" 10
2 Greg Green Westover (1-AAA) 24' 0.500" 8
3 Damion Johnson Burke County (3-AAA) 23' 1.250" 6
4 Kenji Breedlove Westover (1-AAA) 23' 1.000" 4
5 Malcolm Chinn Carver, Columbus (2-AAA) 22' 10.750" 2
6 Cameron Gannaway Jackson (4-AAA) 22' 9.250" 1
7 Marcus Stephens Southwest (4-AAA) 22' 8.750" 0
8 Valdon Cooper Elbert County (8-AAA) 21' 6.250" 0

POLE VAULT

Place Name School Height Points
1 Daniel Mobley Oconee County (8-AAA) 14' 0.000" 10
2 Paul Malquist Gainesville (7-AAA) 13' 6.000" 8
3 Turner Levison Westminster (5-AAA) 13' 0.000" 5
3 Cyrus Vafadari Columbus (2-AAA) 13' 0.000" 5
5 Chez Maxwell Franklin County (8-AAA) 12' 6.000" 1.5
5 Michael Cox Blessed Trinity (5-AAA) 12' 6.000" 1.5
7 Buddy Long Mary Persons (4-AAA) 12' 0.000" 0
8 Jacob Metz Westover (1-AAA) 12' 0.000" 0

SHOT PUT

Place Name School Distance Points
1 Wesley Wright Villa Rica (6-AAA) 60' 10.000" 10
2 Daniel Drummond Flowery Branch (7-AAA) 55' 9.000" 8
3 Jerry King Dunwoody (5-AAA) 53' 9.500" 6
4 Harris Howard Blessed Trinity (5-AAA) 53' 1.000" 4
5 Kevin Randolph Johnson, Gainesville (7-AAA) 52' 9.000" 2
6 Cameron Walker Carrollton (6-AAA) 51' 6.500" 1
7 Tametric Hunt Hart County (8-AAA) 51' 2.000" 0
8 Latteral Davis Oconee County (8-AAA) 50' 7.500" 0

TRIPLE JUMP

Place Name School Distance Points
1 Christian Taylor Sandy Creek (6-AAA) 52' 6.500" 10
2 Marcus Stephens Southwest (4-AAA) 49' 9.000" 8
3 Kenji Breedlove Westover (1-AAA) 45' 11.000" 6
4 Al Thomas Crisp County (1-AAA) 45' 8.250" 4
5 Malcolm Chinn Carver, Columbus (2-AAA) 45' 4.750" 2
6 Joshua Postell Therrell (5-AAA) 45' 2.750" 1
7 Craig Allen Carrollton (6-AAA) 45' 1.000" 0
8 Aaron Casper Cross Creek (3-AAA) 44' 5.000" 0

DISCUS

Place Name School Distance Points
1 Daniel Drummond Flowery Branch (7-AAA) 171' 9.000" 10
2 Keith Carey Kendrick (2-AAA) 166' 5.000" 8
3 Jared Hernandez Spalding (4-AAA) 154' 4.000" 6
4 Trent Shealy Apalachee (8-AAA) 153' 4.000" 4
5 LB Joel Westminster (5-AAA) 143' 0.000" 2
6 Juan Pickett Shaw (2-AAA) 141' 4.000" 1
7 David Noel Monroe (1-AAA) 138' 8.000" 0
8 Aaron Bennett Liberty County (3-AAA) 138' 7.000" 0

Team Results

1. Flowery Branch 28
2. Sandy Creek 21.5
3. Westover 18
4. Westminster 14
5. Columbus 13
6. Spalding 10
6. North Hall 10
6. Villa Rica 10
6. Oconee County 10
7. Kendrick 8
7. Dougherty 8
7. Gainesville 8
7. Southwest 8
8. Burke County 6
8. Dunwoody 6
8. Cass 6
9. Blessed Trinity 5.5
10. West Hall 5
11. Apalachee 4
11. Crisp County 4
11. Carver, Columbus 4
12. Shaw 2
12. Johnson, Gainesville 2
13. Cross Creek 1.5
13. Franklin County 1.5
14. Jackson 1
14. Carrollton 1
14. Therrell 1

Classification: AAAA


1600 METER RUN
Place Name School Time Points
1 Taylor Lord Chapel Hill (5-AAAA) 4:21.710 10
2 Matt Clay Alexander (5-AAAA) 4:25.430 8
3 David Connolly Marist (6-AAAA) 4:26.260 6
4 Nathan Vassey Woodward Academy (2-AAAA) 4:28.800 4
5 Taylor Snyder Greenbrier (3-AAAA) 4:30.160 2
6 Mike McClay Dacula (8-AAAA) 4:30.700 1
7 Franco Delaluz Baldwin (4-AAAA) 4:33.700 0
8 Joe Stowe Lakeside, DeKalb (6-AAAA) 4:34.680 0
9 Jake Bradley Lakeview-Ft. Oglethorpe (7-AAAA) 4:35.440 0
10 Ben Shippey Rome (7-AAAA) 4:35.880 0
11 Vince Brown McIntosh (2-AAAA) 4:35.890 0
12 Shuaib Winters Heritage (8-AAAA) 4:37.840 0
13 Brandon Skiles Lee County (1-AAAA) 4:48.270 0
14 Joey Castillo Greenbrier (3-AAAA) 4:51.490 0
15 Nathan Allen Stockbridge (4-AAAA) 4:58.060 0
16 Zaedron Brooks Bainbridge (1-AAAA) 5:08.340 0

HIGH JUMP

Place Name School Height Points
1 DJ Smith Lovejoy (4-AAAA) 7' 0.000" 10
2 Travis Ellison Lithia Springs (5-AAAA) 6' 6.000" 8
3 J.R. Williams Cedar Shoals (8-AAAA) 6' 4.000" 6
4 Mario Jackson Statesboro (3-AAAA) 6' 4.000" 4
5 Mikel Hunter Heritage (8-AAAA) 6' 2.000" 1.5
5 Delonte Martisee Bainbridge (1-AAAA) 6' 2.000" 1.5
7 Graylin Ward Northgate (2-AAAA) 6' 2.000" 0
8 Jonathan Grooms Whitewater (2-AAAA) 6' 2.000" 0
8 Malcolm Brock Southwest DeKalb (6-AAAA) 6' 2.000" 0
8 Bernard Farley Thomas Co. Central (1-AAAA) 6' 2.000" 0
8 Stephen Payne Hillgrove (5-AAAA) 6' 2.000" 0

LONG JUMP

Place Name School Distance Points
1 Stephen Hill Miller Grove (6-AAAA) 24' 0.500" 10
2 Lavon Allen Rockdale County (8-AAAA) 23' 11.000" 8
3 Brandon Boykin Fayette County (2-AAAA) 23' 7.500" 6
4 Phillip Adams Woodland, Cartersville (5-AAAA) 23' 3.500" 4
5 Jarred Hutchen Alexander (5-AAAA) 23' 3.000" 2
6 Kendrick Ings Miller Grove (6-AAAA) 22' 4.500" 1
7 Demitris White Ware County (3-AAAA) 22' 1.500" 0
8 Mario Jackson Statesboro (3-AAAA) 21' 11.500" 0

POLE VAULT

Place Name School Height Points
1 Nate Woodason Northwest Whitfield (7-AAAA) 14' 9.750" 10
2 Jake Bridges Northwest Whitfield (7-AAAA) 14' 0.000" 8
3 Nikita Kirillov St. Pius X (6-AAAA) 13' 0.000" 6
4 Casey Rogers Winder-Barrow (8-AAAA) 12' 6.000" 4
5 Blair O'Bryant Chapel Hill (5-AAAA) 12' 6.000" 2
6 Matt Gooding Greenbrier (3-AAAA) 12' 6.000" 1
7 Morgan Tabb Heritage (8-AAAA) 12' 0.000" 0
8 Caleb Ebbetts Lee County (1-AAAA) 12' 0.000" 0

SHOT PUT

Place Name School Distance Points
1 Tommy Mauldin Alexander (5-AAAA) 55' 7.500" 10
2 Joe Bailey Marist (6-AAAA) 55' 6.000" 8
3 Davton Luther Gordon Central (7-AAAA) 54' 6.000" 6
4 Davis Fraker McIntosh (2-AAAA) 52' 9.250" 4
5 Octavious Hardy Wayne County (3-AAAA) 51' 5.500" 2
6 Dylan Turner Greenbrier (3-AAAA) 50' 9.500" 1
7 T.J. Daviilmar Dacula (8-AAAA) 50' 0.250" 0
8 Alfred Davis Banneker (2-AAAA) 49' 5.500" 0

TRIPLE JUMP

Place Name School Distance Points
1 David Lee Tucker (6-AAAA) 47' 9.750" 10
2 Phillip Adams Woodland, Cartersville (5-AAAA) 47' 8.000" 8
3 Patrick Jenkins Statesboro (3-AAAA) 46' 11.250" 6
4 Lavon Allen Rockdale County (8-AAAA) 46' 11.250" 4
5 Bubba Freeman Cedar Shoals (8-AAAA) 46' 7.750" 2
6 Derrick Lot Tucker (6-AAAA) 45' 1.250" 1
7 Mario Jackson Statesboro (3-AAAA) 44' 2.500" 0
8 Jedaiah Thomas Lovejoy (4-AAAA) 43' 5.000" 0

DISCUS

Place Name School Distance Points
1 Alfred Davis Banneker (2-AAAA) 167' 2.000" 10
2 Davis Fraker McIntosh (2-AAAA) 144' 2.000" 8
3 Joe Bailey Marist (6-AAAA) 142' 7.000" 6
4 Taylor Pass Cedar Shoals (8-AAAA) 141' 4.000" 4
5 Davton Luther Gordon Central (7-AAAA) 140' 10.000" 2
6 Walter Fortes Griffin (4-AAAA) 138' 5.000" 1
7 Kevin Potts Hillgrove (5-AAAA) 136' 7.000" 0
8 Andrew Perry Habersham Central (8-AAAA) 130' 5.000" 0

Team Results

1. Marist 20
1. Alexander 20
2. Northwest Whitfield 18
3. Cedar Shoals 12
3. Woodland, Cartersville 12
3. Chapel Hill 12
3. McIntosh 12
3. Rockdale County 12
4. Miller Grove 11
4. Tucker 11
5. Lovejoy 10
5. Banneker 10
5. Statesboro 10
6. Lithia Springs 8
6. Gordon Central 8
7. St. Pius X 6
7. Fayette County 6
8. Woodward Academy 4
8. Greenbrier 4
8. Winder-Barrow 4
9. Wayne County 2
10. Bainbridge 1.5
10. Heritage 1.5
11. Griffin 1
11. Dacula 1

Classification: AAAAA


1600 METER RUN
Place Name School Time Points
1 Miles Svoboda Pope (6-AAAAA) 4:18.990 10
2 Matt Cleaver Wheeler (6-AAAAA) 4:20.730 8
3 Kirubel Erassa Grayson (8-AAAAA) 4:22.560 6
4 Marcelis Lynch Parkview (8-AAAAA) 4:24.770 4
5 Philip O'Brien Collins Hill (7-AAAAA) 4:25.930 2
6 Henry Stevens-Carty Kennesaw Mountain (5-AAAAA) 4:27.800 1
7 Alec Clifford North Cobb (5-AAAAA) 4:28.160 0
8 George Drummond Savannah Arts Academy (3-AAAAA) 4:29.340 0
9 Robert Fensterer Peachtree Ridge (7-AAAAA) 4:30.070 0
10 William Pike Newnan (4-AAAAA) 4:36.980 0
11 Josiah Stanton-Brooks Union Grove (2-AAAAA) 4:39.450 0
12 Vincent Claiborne Mundy's Mill (4-AAAAA) 4:44.990 0
13 Karl Burkhart Warner Robins (1-AAAAA) 4:45.720 0
14 Ishmael Salaam Stephenson (2-AAAAA) 4:48.990 0
15 Jacob Grubb Warner Robins (1-AAAAA) 4:52.360 0
16 Jair Castillo Jenkins (3-AAAAA) 4:59.430 0

HIGH JUMP

Place Name School Height Points
1 Larry Henry Bradwell Institute (3-AAAAA) 7' 0.000" 10
2 Brett Rosser Berkmar (8-AAAAA) 6' 10.000" 8
3 Elliot Patterson Marietta (5-AAAAA) 6' 8.000" 6
4 Tyler Mickens Mundy's Mill (4-AAAAA) 6' 8.000" 3
4 Braylon Williams Douglass, Atlanta (2-AAAAA) 6' 8.000" 3
6 Andrew Griggs Milton (6-AAAAA) 6' 6.000" 1
7 Jonathan Trott Kell (6-AAAAA) 6' 6.000" 0
7 Taron Squires Parkview (8-AAAAA) 6' 6.000" 0

LONG JUMP

Place Name School Distance Points
1 Demar Forbes M. L. King (2-AAAAA) 23' 10.500" 10
2 Steve Cash Collins Hill (7-AAAAA) 23' 4.500" 8
3 William Wynne McEachern (5-AAAAA) 23' 1.000" 6
4 Tyler Mickens Mundy's Mill (4-AAAAA) 23' 0.250" 4
5 Ralph Scott Wheeler (6-AAAAA) 22' 11.000" 2
6 Blake Reddick Tift County (1-AAAAA) 22' 8.500" 1
7 Eugene Glenn Shiloh (8-AAAAA) 22' 3.000" 0
8 Gerald Demps Lowndes (1-AAAAA) 22' 1.250" 0

POLE VAULT

Place Name School Height Points
1 Paul Neidhardt Brookwood (8-AAAAA) 14' 0.000" 10
2 David Poistra Northview (6-AAAAA) 14' 0.000" 8
3 Aaron Unterberger Brookwood (8-AAAAA) 14' 0.000" 6
4 Yida Gao Walton (6-AAAAA) 13' 6.000" 3
4 Boom Nuanual North Gwinnett (7-AAAAA) 13' 6.000" 3
6 Michael Kopanski Mill Creek (7-AAAAA) 13' 0.000" 1
7 Derek Holle North Cobb (5-AAAAA) 11' 0.000" 0
7 Tyler Ransom Newton (2-AAAAA) 11' 0.000" 0

SHOT PUT

Place Name School Distance Points
1 Deron Jordan Bradwell Institute (3-AAAAA) 53' 1.000" 10
2 Hassohn McMahon Shiloh (8-AAAAA) 51' 1.750" 8
3 Ramael Wilson Mill Creek (7-AAAAA) 50' 5.000" 6
4 Connor Orr Peachtree Ridge (7-AAAAA) 50' 1.500" 4
5 Miles Freberg Walton (6-AAAAA) 49' 10.000" 2
6 Braydon Anderson Sprayberry (6-AAAAA) 49' 8.250" 1
7 Carlos McGill Luella (2-AAAAA) 48' 4.000" 0
8 Zach Allen Tift County (1-AAAAA) 47' 8.000" 0

TRIPLE JUMP

Place Name School Distance Points
1 Hasheem Halim Berkmar (8-AAAAA) 48' 0.250" 10
2 Blake Reddick Tift County (1-AAAAA) 47' 9.750" 8
3 Julian Vann Parkview (8-AAAAA) 46' 6.000" 6
4 Kerry Hartley Stephenson (2-AAAAA) 46' 0.500" 4
5 Demar Forbes M. L. King (2-AAAAA) 45' 9.250" 2
6 Brandon Clark Newnan (4-AAAAA) 45' 9.000" 1
7 Larry Henry Bradwell Institute (3-AAAAA) 45' 3.750" 0
8 Darryl Marlow Norcross (7-AAAAA) 44' 7.500" 0

DISCUS

Place Name School Distance Points
1 Miles Freberg Walton (6-AAAAA) 159' 8.000" 10
2 McKeaver Edwards Stephenson (2-AAAAA) 158' 11.000" 8
3 Cooper Sweat North Forsyth (7-AAAAA) 150' 9.000" 6
4 Kristopher Leverette Marietta (5-AAAAA) 150' 8.000" 4
5 Nabil Mubarak Grayson (8-AAAAA) 149' 9.000" 2
6 Carlos McGill Luella (2-AAAAA) 147' 11.000" 1
7 Duran Christophe Woodstock (5-AAAAA) 142' 10.000" 0
8 Shaquille Russell Bradwell Institute (3-AAAAA) 138' 1.000" 0

Team Results

1. Bradwell Institute 20
2. Berkmar 18
3. Brookwood 16
4. Walton 15
5. Stephenson 12
5. M. L. King 12
6. Wheeler 10
6. Marietta 10
6. Collins Hill 10
6. Pope 10
6. Parkview 10
7. Tift County 9
8. Grayson 8
8. Shiloh 8
8. Northview 8
9. Mundy's Mill 7
9. Mill Creek 7
10. North Forsyth 6
10. McEachern 6
11. Peachtree Ridge 4
12. North Gwinnett 3
12. Douglass, Atlanta 3
13. Milton 1
13. Newnan 1
13. Sprayberry 1
13. Luella 1
13. Kennesaw Mountain 1
Share this