Heat Results - Day 2 - 2011 GHSA Girls State Track Meet

Classification: AAAA


100 METER DASH Heat Number 1
Place Name School Time
1 Ciarra Simms Dutchtown (3-AAAA) 11.840
2 S'Kayia Hampton Jonesboro (4-AAAA) 12.070
3 Kenya Scott Southwest DeKalb (6-AAAA) 12.150
4 Kiaira Jackson Houston County (1-AAAA) 12.360
5 Kristina Wells Douglas County (5-AAAA) 12.460
6 DeIsha Treadwell Winder-Barrow (8-AAAA) 12.700
7 Amber O'Hara Ware County (2-AAAA) 12.940
8 Nkenna Njoku Sequoyah (7-AAAA) 13.140

100 METER DASH Heat Number 2

Place Name School Time
1 Morgan Snow Southwest DeKalb (6-AAAA) 11.850
2 Briana Vaughn Union Grove (3-AAAA) 12.090
3 Rachel Cuffy Rockdale County (8-AAAA) 12.180
4 Lorenda Holston North Clayton (4-AAAA) 12.280
5 Remel Williams Alexander (5-AAAA) 12.430
6 Kayla Tyson Greenbrier (2-AAAA) 12.490
7 Idraiah Thompson Woodland, Cartersville (7-AAAA) 12.650
8 Heaven Briggs Northside, Columbus (1-AAAA) 12.770

100 METER INTERMEDIATE HURDLES Heat Number 1

Place Name School Time
1 Morgan Snow Southwest DeKalb (6-AAAA) 13.950
2 Alex Braxton Union Grove (3-AAAA) 14.940
3 Taylor Wade Loganville (8-AAAA) 15.130
4 Maria Foreman Hardaway (1-AAAA) 15.410
5 Maya Collins Mundy's Mill (4-AAAA) 15.500
6 Keiyonna Gusby Statesboro (2-AAAA) 15.530
7 Reba Rice Sprayberry (5-AAAA) 15.710
8 Allie Mullins Northwest Whitfield (7-AAAA) 17.620

100 METER INTERMEDIATE HURDLES Heat Number 2

Place Name School Time
1 Kendell Williams Kell (5-AAAA) 13.530
2 India Hammond Redan (6-AAAA) 14.630
3 Kiara Akiporido Heritage, Conyers (8-AAAA) 14.930
4 Kenya Collins Mundy's Mill (4-AAAA) 15.020
5 Anna Dunn Creekview (7-AAAA) 15.570
6 Lauren Kennedy Fayette County (3-AAAA) 15.910
7 Diamond Bouie Bainbridge (1-AAAA) 16.580
8 Megan Mayfield Lakeside, Evans (2-AAAA) 16.830

1600 METER RELAY Heat Number 1

Place Name School Time
1 Michaela McGhee Woodland, Stockbridge (3-AAAA) 3:58.230
  Diamond Walker
  Gerlisa Shipman
  Peyton Bothwell
  Johnna Rich
  Destiny Coleman
2 India Hammond Redan (6-AAAA) 3:58.850
  Charisma Green
  Crystal Gray
  Nikkia Jefferson
  Adrianne Williams
  Destiny Ried
3 Maya Collins Mundy's Mill (4-AAAA) 4:02.270
  Kenya Collins
  Chelsea Johnson
  Klondra Brown
4 Makyla Abernathy Douglas County (5-AAAA) 4:02.310
  Karmen Russell
  Shayla Bowen
  Ashley Cunningham
  Kristina Wells
  Ciearre Diggs
5 Amaree Magwood Heritage, Conyers (8-AAAA) 4:06.250
  Brianna Goode
  Amber Johnson
  Alayna Famble
  Mauriana Floyd
  De'jsa Robinson
6 Kayla Futrell Hardaway (1-AAAA) 4:08.180
  Dana Powell
  Desire Outler
  Ashia Thomas
  Zana Raven
  Emani Pickett
7 Heather Wasdin Statesboro (2-AAAA) 4:22.630
  Alisia Jenkins
  Teisha Murray
  Raven Thomas
  Shanice Walker
8 Jessica Casey Sequoyah (7-AAAA) 4:23.810
  Danielle Chimenti
  Hayley Glassic
  Katie Loud
  Sarah Erwin

1600 METER RELAY Heat Number 2

Place Name School Time
1 Jessika Banks Dunwoody (6-AAAA) 3:55.750
  Erika Banks
  Sadia Yansaneh
  Danielle Prince
  Monika Nwajei
  Asya Yavuncu
2 Quadierer Crafton Starr's Mill (3-AAAA) 4:00.570
  Daisy Helm
  Triana Browne
  Natalie Ott
  Lynsey Douglass
3 Patrice Parkinson Chapel Hill (5-AAAA) 4:01.940
  Bria Epps
  Jasmin Ellis
  Kaylyn Dickerson
  Kayley Barker
4 Allie Buchalski Johns Creek (7-AAAA) 4:09.000
  Rachael Doverspike
  Taylor Outland
  Abby Scott
  Kaitlin Greenway
  Mariam Haidara
5 Khadeeijah Cooper Bainbridge (1-AAAA) 4:10.060
  Diamond Bouie
  Raven Burney
  Ashley Mango
  Jasmine Belin
6 Reyna Walker Greenbrier (2-AAAA) 4:27.070
  Jazmyne Smith
  Kali Cox
  Kayla Tyson
  Anthia Sublett
7 Jaimee Harris Rockdale County (8-AAAA) 4:35.650
  Rachel Cuffy
  Mahalia Paul
  India Davis
  Brittany Frost
  Danielle Turner

200 METER DASH Heat Number 1

Place Name School Time
1 Ciarra Simms Dutchtown (3-AAAA) 23.800
2 Rachel Cuffy Rockdale County (8-AAAA) 24.990
3 Tyler Johnson Mays (6-AAAA) 25.260
4 Tia Williams Northside, Warner Robins (1-AAAA) 25.660
5 Jacqueline Williams Lovejoy (4-AAAA) 25.690
6 Idraiah Thompson Woodland, Cartersville (7-AAAA) 25.700
7 Kayla Tyson Greenbrier (2-AAAA) 25.820
8 Remel Williams Alexander (5-AAAA) 25.900

200 METER DASH Heat Number 2

Place Name School Time
1 Briana Vaughn Union Grove (3-AAAA) 24.680
2 S'Kayia Hampton Jonesboro (4-AAAA) 24.720
3 Kristina Wells Douglas County (5-AAAA) 25.160
4 Heaven Briggs Northside, Columbus (1-AAAA) 25.730
5 Taylor Outland Johns Creek (7-AAAA) 26.120
6 Heather Wasdin Statesboro (2-AAAA) 26.550
7 Charisma Green Redan (6-AAAA) 27.450

300 METER LOW HURDLES Heat Number 1

Place Name School Time
1 Kendell Williams Kell (5-AAAA) 43.350
2 Tamera Harris Tucker (6-AAAA) 44.760
3 Bree Handy Whitewater (3-AAAA) 45.380
4 Maya Collins Mundy's Mill (4-AAAA) 46.650
5 Khadeeijah Cooper Bainbridge (1-AAAA) 47.160
6 De'jsa Robinson Heritage, Conyers (8-AAAA) 47.660
7 Leanne Zimmer Lambert (7-AAAA) 48.140
8 Raven Thomas Glynn Academy (2-AAAA) 48.930

300 METER LOW HURDLES Heat Number 2

Place Name School Time
1 Jessika Banks Dunwoody (6-AAAA) 44.050
2 Taylor Wade Loganville (8-AAAA) 44.090
3 Summer Starr Rome (7-AAAA) 44.870
4 Alex Braxton Union Grove (3-AAAA) 45.450
5 Shanice Walker Statesboro (2-AAAA) 46.460
6 Ledaysha Smith Kell (5-AAAA) 47.090
7 Maria Foreman Hardaway (1-AAAA) 47.330
8 Destiny Webster Creekside (4-AAAA) 50.050

400 METER DASH Heat Number 1

Place Name School Time
1 Erica Rucker Flowery Branch (8-AAAA) 54.620
2 Daisy Helm Starr's Mill (3-AAAA) 56.840
3 Charlotte Williams Southwest DeKalb (6-AAAA) 58.120
4 Keyasia Tibbs Tri-Cities (4-AAAA) 58.350
5 Tia Williams Northside, Warner Robins (1-AAAA) 58.400
6 Jalice Parks Lithia Springs (5-AAAA) 58.410
7 Ajiah Lewis Liberty County (2-AAAA) 1:01.710
8 Janay Johnson Chattahoochee (7-AAAA) 1:01.770

400 METER DASH Heat Number 2

Place Name School Time
1 Asha Stegall Warner Robins (1-AAAA) 56.150
2 Alayna Famble Heritage, Conyers (8-AAAA) 56.880
3 Crystal Gray Redan (6-AAAA) 57.350
4 Raven Thomas Statesboro (2-AAAA) 58.120
5 Kaela Mitchell Dutchtown (3-AAAA) 59.290
6 Kaylyn Dickerson Chapel Hill (5-AAAA) 59.640
7 Taylor Outland Johns Creek (7-AAAA) 1:00.410
8 Britney McBride Jonesboro (4-AAAA) 1:00.770

400 METER RELAY Heat Number 1

Place Name School Time
1 Kenya Scott Southwest DeKalb (6-AAAA) 47.330
  Adrienne Jemison
  Charlotte Williams
  Morgan Snow
  Antania Boswell
  Mayah Gaddy
2 Chasin Gladdis Rockdale County (8-AAAA) 48.160
  Jaimee Harris
  India Davis
  Rachel Cuffy
  Alicia Johnson
  Natheree Lackey
3 Gabriella Hill Alexander (5-AAAA) 49.010
  Tika Slay
  Ashton Matson
  Remel Williams
4 Shay Lawrence Alcovy (3-AAAA) 49.210
  Ashley Frank
  Briana Archer
  Ashley Williams
  Alexis Emanuel
5 Mariam Haidara Johns Creek (7-AAAA) 50.360
  Taylor Outland
  Abby Scott
  Kaitlin Greenway
  Rachael Doverspike
  Alexis Monroe
6 Destiny Webster Creekside (4-AAAA) 50.420
  Kiara Dees
  Rachel Fannin
  Desiree Hamilton
7 LaShae Richardson Liberty County (2-AAAA) 50.530
  Diamond Gadson
  Nakyus Dean
  Chelsea Hale
  Ajiah Lewis
8 Asha Stegall Warner Robins (1-AAAA) 50.970
  Aahliya Jones
  Cemoni Landry
  Ebony Thoma
  Courtney Smith
  Kaeleah Sandifer

400 METER RELAY Heat Number 2

Place Name School Time
1 India Hammond Redan (6-AAAA) 47.240
  Crystal Gray
  Charisma Green
  Nikkia Jefferson
  Adrianne Williams
  Stacia Wells
2 Victoria Ingram Dutchtown (3-AAAA) 47.300
  Aisha Atwater
  Kaela Mitchell
  Ciara Sims
  Alakea Woods
3 Britney McBride Jonesboro (4-AAAA) 47.680
  Bria Dean
  Chelsie Heatley
  S'Kaylia Hampton
4 Heather Wasdin Statesboro (2-AAAA) 48.200
  Mahagony Lanier
  Keiyonna Gusby
  Raven Thomas
  Teisha Murray
5 Kahyrs Glaspie Kell (5-AAAA) 48.840
  Kendell Williams
  Sarah Gardner
  Ledaysha Smith
  Kya Foote
6 Karen Moore Houston County (1-AAAA) 49.300
  Paige Mosley
  Eddrica Gary
  Alexandria Manning
  Jasmine Johnson
  Kiaira Jackson
7 Jazz Daniels Heritage, Conyers (8-AAAA) 49.610
  Alayna Famble
  Lindsay Ezell
  Amaree Magwood
  De'jsa Robinson
  Amber Johnson
8 Renee Arnold Woodland, Cartersville (7-AAAA) 49.620
  Tiana Bush
  Idraiah Thompson
  Jasmin Askew
  Shantel McCallum

800 METER RUN Heat Number 1

Place Name School Time
1 Greciana Cooper Southwest DeKalb (6-AAAA) 2:17.550
2 Tanickia Johnson Ware County (2-AAAA) 2:21.860
3 Kanetria Kitchens North Clayton (4-AAAA) 2:21.940
4 Joy Cummings McIntosh (3-AAAA) 2:24.680
5 Shelby Wilson Northwest Whitfield (7-AAAA) 2:27.170
6 Amber White Cedar Shoals (8-AAAA) 2:27.480
7 Gabriella Hill Alexander (5-AAAA) 2:28.630
8 Laine Ellington Lee County (1-AAAA) 2:30.100

800 METER RUN Heat Number 2

Place Name School Time
1 Erica Rucker Flowery Branch (8-AAAA) 2:18.760
2 Jerrica Mahone Douglass, Atlanta (6-AAAA) 2:20.240
3 Alyssa Mullikin Evans (2-AAAA) 2:20.960
4 Alexis Emanuel Alcovy (3-AAAA) 2:23.880
5 Tatyana Hodnett Tri-Cities (4-AAAA) 2:25.000
6 Brittany Truitt Alexander (5-AAAA) 2:28.080
7 Allie Buchalski Johns Creek (7-AAAA) 2:29.080
8 Kimberly Haggins Thomas Co. Central (1-AAAA) 2:34.340

Classification: AAAAA


100 METER DASH Heat Number 1
Place Name School Time
1 Jada Martin M. L. King (2-AAAAA) 11.830
2 Keturah Williams Alpharetta (6-AAAAA) 11.990
3 Stormm Phillips Valdosta (1-AAAAA) 12.200
4 Jasmine Abrams Grayson (8-AAAAA) 12.280
5 Shaina Walker Campbell (4-AAAAA) 12.410
6 Whitney Stevenson Marietta (5-AAAAA) 12.550
7 AmBria Horn Norcross (7-AAAAA) 12.600

100 METER DASH Heat Number 2

Place Name School Time
1 Tayla Carter Walton (5-AAAAA) 11.950
2 Aminah Blount Westlake (2-AAAAA) 11.990
3 Maya Thomas Duluth (7-AAAAA) 12.120
4 Cierra Dunston McEachern (4-AAAAA) 12.180
5 Simone Glenn Brookwood (8-AAAAA) 12.280
6 Brittany Britt Lowndes (1-AAAAA) 12.470
7 Audrey Holt Alpharetta (6-AAAAA) 12.770

100 METER INTERMEDIATE HURDLES Heat Number 1

Place Name School Time
1 Khadija Stuckey Hughes (2-AAAAA) 14.040
2 Bre'Anna Crockett Marietta (5-AAAAA) 14.560
3 Shanel Burr North Cobb (4-AAAAA) 14.580
4 Kamilah Bakari Norcross (7-AAAAA) 14.780
5 Alexis Jones-Hardy Parkview (8-AAAAA) 14.960
6 Nydidi Doe Jenkins (3-AAAAA) 15.680
7 Jordan Bright Lowndes (1-AAAAA) 16.500

100 METER INTERMEDIATE HURDLES Heat Number 2

Place Name School Time
1 Shaquavia Porter Westlake (2-AAAAA) 14.540
2 Autumn Burnette Peachtree Ridge (7-AAAAA) 14.590
3 Monti Willis Campbell (4-AAAAA) 14.760
4 Donjhae Jones Valdosta (1-AAAAA) 15.240
5 Shabrea Coles Groves (3-AAAAA) 15.370
6 Maya Ramsey Woodstock (5-AAAAA) 15.460
7 Kathleen Cunningham Northview (6-AAAAA) 15.810
8 Kryslynn Davidson Archer (8-AAAAA) 19.450

1600 METER RELAY Heat Number 1

Place Name School Time
1 Aminah Blount Westlake (2-AAAAA) 3:52.910
  Kinsley Lawson
  Shaquavia Porter
  Symone Walker
  Ariel Terrell
2 Brianna Chambers Campbell (4-AAAAA) 3:58.110
  Monti Willis
  Kelli Hardnett
  Jasmyn Jackson
3 Ama Larbi Alpharetta (6-AAAAA) 3:59.950
  Keturah Williams
  Caroline Embry
  Abby Murray
  Audrey Holt
4 Maya Thomas Duluth (7-AAAAA) 4:02.480
  Bella Vaughn
  Demichia Higgins
  Joi Jones
  Shakurah Moss
  Janecia McClarin
5 Quintunya Chapman Bradwell Institute (3-AAAAA) 4:05.460
  Quianika Hatchell
  Shonteria Williams
  Keandrea Ladson
  Sherina Hornsby
6 Teryne Jenkins Berkmar (8-AAAAA) 4:06.440
  Moneice Watson
  Islam Galgal
  Elexis Guster
  Ope Somuwiya
7 Lammy Sokumbi Wheeler #2 (5-AAAAA) 4:13.810
  Somari Jefferson
  Aretha Wilson
  Jasmine Hargett
  Jaelyn Rice
  Danielle Lipscomb
8 Alex Godfrey Lowndes (1-AAAAA) 4:14.370
  Jacki Pinkerton
  Laghia Woods
  Jabria Lewis
  Brittany Britt
  Jordan Bright

1600 METER RELAY Heat Number 2

Place Name School Time
1 Jada Martin M. L. King (2-AAAAA) 3:50.780
  Chelsea Caldwell
  Aaliyah Pettway
  Felicia Brown
2 Amber Bryant-Brock McEachern (4-AAAAA) 3:56.780
  Taylor Banks
  Zalisa Green
  Brianna Kelly
  Christoni Wynn
  Cierra Dunston
3 Sydney Williams Collins Hill (7-AAAAA) 4:00.090
  Vicky Winslow
  Monique Bennett
  Natasha Fredrick
  Megan Kellar
  Payton Wilson
4 Morgan Love Wheeler #1 (5-AAAAA) 4:00.520
  Samantha Kiblinger
  Alla Yoonis
  Natisha Dixon
  Netalia Anderson
  Allison Brackin
5 Danielle Williams Camden County (3-AAAAA) 4:02.310
  Jasmine Mewborn
  Amber Kennedy
  Keisa Gordon
  Dominique Hiatt
  Tia Singleton
6 Jasmine Bush Northview (6-AAAAA) 4:07.740
  Janai James
  Kristyn Stanback
  Clara Utesch
  Kathleen Cunningham
7 Keiondra Halsey Parkview (8-AAAAA) 4:07.860
  Indiah Bell
  Allana Anderson
  Darielle Oliver
  Jordan Hargrave
  Adreana Jefferson
8 Destini Byrd Tift County (1-AAAAA) 4:11.740
  Chastini Byrd
  Carlie Couch
  Katania Holmes
  Katie Utley
  Anna Lee Atwater

200 METER DASH Heat Number 1

Place Name School Time
1 Jada Martin M. L. King (2-AAAAA) 24.020
2 Kelli Hardnett Campbell (4-AAAAA) 24.460
3 Keturah Williams Alpharetta (6-AAAAA) 24.710
4 Jasmine Abrams Grayson (8-AAAAA) 25.050
5 Stormm Phillips Valdosta (1-AAAAA) 25.280
6 Morgan Love Wheeler (5-AAAAA) 25.860
7 Shakurah Moss Duluth (7-AAAAA) 25.930
8 Tia Singleton Camden County (3-AAAAA) 26.510

200 METER DASH Heat Number 2

Place Name School Time
1 Aminah Blount Westlake (2-AAAAA) 24.530
2 Simone Glenn Brookwood (8-AAAAA) 24.980
3 Quintunya Chapman Bradwell Institute (3-AAAAA) 24.990
4 Cierra Dunston McEachern (4-AAAAA) 25.050
5 Maya Thomas Duluth (7-AAAAA) 25.150
6 Tayla Carter Walton (5-AAAAA) 25.230
7 Sonya Franklin Coffee (1-AAAAA) 26.600
8 Audrey Holt Alpharetta (6-AAAAA) 26.800

300 METER LOW HURDLES Heat Number 1

Place Name School Time
1 Amber Bryant-Brock McEachern (4-AAAAA) 42.780
2 Autumn Burnette Peachtree Ridge (7-AAAAA) 44.660
3 Claire Cashin Brookwood (8-AAAAA) 46.110
4 Bre'Anna Crockett Marietta (5-AAAAA) 46.520
5 Amber Lewis Roswell (6-AAAAA) 46.850
6 Amber Kennedy Camden County (3-AAAAA) 47.590
7 Jabria Lewis Lowndes (1-AAAAA) 47.750

300 METER LOW HURDLES Heat Number 2

Place Name School Time
1 Shaquavia Porter Westlake (2-AAAAA) 43.270
2 Ama Larbi Alpharetta (6-AAAAA) 43.430
3 Monti Willis Campbell (4-AAAAA) 44.150
4 Natisha Dixon Wheeler (5-AAAAA) 46.280
5 Kamilah Bakari Norcross (7-AAAAA) 46.660
6 Shabrea Coles Groves (3-AAAAA) 47.610
7 Kryslynn Davidson Archer (8-AAAAA) 49.130
8 Ebony Robinson Valdosta (1-AAAAA) 51.590

400 METER DASH Heat Number 1

Place Name School Time
1 Felicia Brown M. L. King (2-AAAAA) 55.160
2 Chavonta Roberts South Cobb (4-AAAAA) 55.870
3 Jacqueline Obi Grayson (8-AAAAA) 56.400
4 Ama Larbi Alpharetta (6-AAAAA) 56.550
5 Quintunya Chapman Bradwell Institute (3-AAAAA) 56.900
6 Sonikqua Walters Peachtree Ridge (7-AAAAA) 58.380
7 Morgan Love Wheeler (5-AAAAA) 58.960

400 METER DASH Heat Number 2

Place Name School Time
1 Angelicia Whaley Newnan (2-AAAAA) 55.010
2 Amber Bryant-Brock McEachern (4-AAAAA) 55.080
3 Elexis Guster Berkmar (8-AAAAA) 57.080
4 Danielle Williams Camden County (3-AAAAA) 59.050
5 Monique Bennett Collins Hill (7-AAAAA) 1:00.180
6 Natisha Dixon Wheeler (5-AAAAA) 1:00.240
7 Alex Godfrey Lowndes (1-AAAAA) 1:01.370
8 Natalie Bordes Alpharetta (6-AAAAA) 1:02.450

400 METER RELAY Heat Number 1

Place Name School Time
1 Felicia Brown M. L. King (2-AAAAA) 46.500
  Tiffany Camper
  Alexis Smith
  Jada Martin
2 Brianna Chambers Campbell (4-AAAAA) 47.650
  Tershauna Broadnax
  Kelli Hardnett
  Shaina Walker
3 Morgan Love Wheeler (5-AAAAA) 48.100
  Jaelyn Rice
  Netalia Anderson
  Lammy Sokumbi
  Natisha Dixon
  Jasmine Hargett
4 Ashley Belcher Valdosta (1-AAAAA) 48.420
  Donjhae Jones
  Tichina Redding
  Stormm Phillips
  Keyanna Evans
  Jumoke Chastang
5 Nydidi Doe Jenkins (3-AAAAA) 48.790
  Da'Shae Sneed
  Camille Dash
  Faith Sanders
6 Keturah Williams Alpharetta (6-AAAAA) 48.860
  Caroline Embry
  Abby Murray
  Audrey Holt
  Brittany Pippen
7 Anissa Sessions Peachtree Ridge (7-AAAAA) 49.350
  Amber Wilson
  Autumn Burnette
  Sonikqua Walters
  Kendra Purifoye

400 METER RELAY Heat Number 2

Place Name School Time
1 Aminah Blount Westlake (2-AAAAA) 46.840
  Kinsley Lawson
  Shaquavia Porter
  Morgan Mitchell
  Ariel Terrell
2 Amber Bryant-Brock McEachern (4-AAAAA) 47.920
  Taylor Banks
  Brianna Kelly
  Christoni Wynn
  Cierra Dunston
  Alexius Waldon
3 Alexis Jones-Hardy Parkview #1 (8-AAAAA) 48.230
  Darielle Oliver
  Allana Anderson
  Indiah Bell
  Tiffany Francis
4 Cleo Holt Walton (5-AAAAA) 48.700
  Tayla Carter
  Sarah Riley
  Michaela Greer
  Nike Awoyali
  Joy Janku
5 Laghia Woods Lowndes (1-AAAAA) 48.860
  Brittany Britt
  Alex Godfrey
  Lakeisha Jones
  Kenyadah Prime
  Alexis Robinson
6 Tia Singleton Camden County (3-AAAAA) 49.070
  Jasmine Mewborn
  Amber Kennedy
  Danielle Williams
  Keisa Gordon
  Dominique Hiatt
7 Bria Young Collins Hill (7-AAAAA) 49.370
  Sydney Williams
  Monique Bennett
  Sierra Graves
  Megan Kellar
  Payton Wilson
8 Jasmine Bush Northview (6-AAAAA) 50.240
  Janai James
  Kristyn Stanback
  Kathleen Cunningham
  Ayaka Matsumura
  Dollitia Thomas

800 METER RUN Heat Number 1

Place Name School Time
1 QuanDra Shanks Brookwood (8-AAAAA) 2:15.820
2 Ariel Terrell Westlake (2-AAAAA) 2:16.710
3 Rose Howell North Gwinnett (7-AAAAA) 2:16.850
4 Morgan Jackson North Cobb (4-AAAAA) 2:17.290
5 Samantha Kiblinger Wheeler (5-AAAAA) 2:19.880
6 Jessica Muse Roswell (6-AAAAA) 2:23.980
7 Ashley Powell Lowndes (1-AAAAA) 2:36.270
8 Sherina Hornsby Bradwell Institute (3-AAAAA) 2:37.740

800 METER RUN Heat Number 2

Place Name School Time
1 Sydney Williams Collins Hill (7-AAAAA) 2:19.100
2 Brooke Koblitz Centennial (6-AAAAA) 2:19.390
3 Aaliyah Pettway M. L. King (2-AAAAA) 2:19.450
4 Maria Boff Harrison (4-AAAAA) 2:19.880
5 Lia Sewell Walton (5-AAAAA) 2:19.900
6 Jacki Pinkerton Lowndes (1-AAAAA) 2:25.760
7 Alexandrea Brooks Beach (3-AAAAA) 2:44.180

Share this